Bu Kadar Pişkinlik Olmaz
İrfan Kalkan
Advert

Bu Kadar Pişkinlik Olmaz

Bu içerik 2993 kez okundu.

Ayakkabı tabanları büyükbaş hayvan derisinden imal edilen, kösele adı verilen malzemeden yapılır. Bu malzeme sert, yüzeyi kaygan bir malzemedir. Ne kadar vursan, tükürsen hiçbir değişikliğe uğramaz. İşte bu yüzden deyim olarak da kullanırız. Kösele gibi suratı var deriz. Utanmayan, kızarmayan suratlar için kullanırız bu deyimi.

Biliyorsunuz ki otobüs firmalarının işleyişiyle ilgili bir takım söylentiler çıktı. Maddi zorluklar yaşayan sektörün, kendini daha da sıkıntıya sokacak hamleleri olacağı söylendi. İnsanların panik yapması sağlandı. Bunu söyleyen de hiçbir zorluk çekmeyen yetkisiz kişinin biriydi. O kadar etkisiz ve yetkisiz ki, ciddiye alınmıyor. Eli bile sıkılmıyor.

Karar verilmiş bir uygulama varsa, bunu ancak ve ancak camianın gerçek sahipleri açıklar. Bu camiada tekeri dönmeyen kişilerin konuşmaya hakkı yok. Tekeri dönmediği gibi, başka tekerlere de çomak sokuyor. Camiadan ekmek yiyen insanlara saygılı olmak lazım.

Anlamasa da, bu kişiye söyleyecek bir çift sözüm daha var; ulaştırma müdürü bile toplantıda sana elini vermedi. Boyunun ölçüsünü aldın mı? Bu kadar yorumlar yapıyorsun, hiç senin cebinden otobüsün ikram parası çıktı mı? Mazot parası verdin mi? Sahip olmadığın işlerde ahkâm kesme. Seni bu camiada kimsenin taktığı yok, o yüzden kendi işine bak. Sektörü rahat bırak. Televizyonlara çıkıp mikrofonlara ileri geri açıklamalar yaptığını bile inkâr edecek kadar pişkinsin. Yaptığının arkasında duramıyorsun, çünkü ne yaptığını kendin de bilmiyorsun. Pes diyorum, pes.

Söyleyecek çok kelimem var ama yine mahkemeye koşacaksın. Oysaki yapılmamış hiçbir şeyi söylemiyoruz. İnkâr ya da iftira bizim işimiz değil. Oysa sen insanları aptal yerine koymaya çalışıyorsun. Ama kimse sana zaten inanmıyor. Hala utanmadan nasıl insanların yüzüne bakabiliyorsun? Düş artık milletin yakasından, ekmekleriyle oynama. "Paça kıvırma payı gibisin be arkadaş!.."
Vesselam...

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı