Değer vermeli
İrfan Kalkan
Advert

Değer vermeli

Bu içerik 4099 kez okundu.

İstanbul Otogarının işletilmesiyle ilgili sözleşme 6 Mayıs 2019 tarihinde bitiyor. Ancak bu konuda herhangi bir çalışma yapılmadı, daha bir karar verilmedi. Bu tarihten sonra kimin işleteceği belli değil. Büyükşehir Belediyesi nasıl bir destek verecek, bilmiyoruz.

İhaleye mi çıkacak, otobüsçüye mi verilecek? Bununla ilgili artık bir karar verilmesi lazım. Otogarda hiçbir çalışma, düzenleme yapılamadı. İleriki yıllarda nasıl olacağı ise merak konusu oldu. Hepimiz artık bir karar bekliyoruz. Bu karara göre, yapılacak çalışmaların belirlenmesi gerekecek. Otogarda yapılması gereken çok fazla iş var. Planlanan ve planlanmayan, insanların daha rahat kullanabileceği bir otogarı inşa edecek çalışmalar bir an önce hayata geçmeli.

2019’da bunun temellerinin artık atılması gerekiyor. Sektörümüze hayırlı olacak çalışmaların yapılması hepimizin temennisi. Her yer gelişip düzenlenirken, otogarın bu kadar ilgisiz kalması kabul edilebilir bir şey değil. Otogarın itibarı ve değeri için çalışmaların yürütülmesi şart.

Çalışma olmadan, emek olmadan güzel şeylere sahip olmak ya da elimizdeki güzelliklerin değerini bilmek mümkün olamaz. Bu her alanda böyledir. Tüm insanlık için, tüm milletler için, tüm düşünceler için geçerlidir. Çalışma, emek, cesaret gibi kavramlar güzellikleri her yere getirebilir. Güzeli oluşturabilmek, bu planlamayı yapmak bizim çalışmamıza bağlıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, her duruma uyacak sözleriyle yolumuza her alanda ışık tutuyorken bundan yararlanmamız gerekiyor. Cesaretle ilgili söylediği şu sözünden hep etkilenmişimdir: “Cesaret gösteren ve tehlikeye atılan kazanır. Korkak kalp, daima mağluptur.” İşte biz de korkmadan, cesaretle, çok çalışarak işlerimize sarılmalıyız. Yaptığımız her çalışma bu ışıkla ilerlemelidir. Bu ışığın değeri bilinmeli.
Vesselam

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu'ndan otobüsçü jest bekliyor
İmamoğlu'ndan otobüsçü jest bekliyor
Ford standartlara meydan okudu
Ford standartlara meydan okudu