Korsan
Davut Ukan
Advert

Korsan

Bu içerik 4705 kez okundu.

Sevgili okurlar; her sektörde olduğu gibi ev ve ofis taşımacılığında da Korsan var. Buradaki korsan, öyle böyle değil!.. Deveyi hörgücü ile götürenler kim mi? Bunlar internet üzerinden haksız kazanç sağlayan platformlar. Ayrıca bu grup çift komisyon alarak taşımacının sırtına yapışmış bir kenedir.

Hem müşterinin telefonunu birden fazla üyesine parayla satarak kazanç elde ediyorlar, hem de nakliyeciden ayrıca bir para alıyorlar. Yani bir taşla iki kuş değil, bir taşla bir sürü nakliyeci kuş alıyorlar. Buna itibar eden nakliyeci kim? K3 Yetki Belgesi olmayan, arabasını alıp başkasının üstüne kaydeden ve de piyasayı bilmeyen taşımacılardır. Bu portallara köle olan kişiler, tabiri caizse sermaye ve bedenleriyle korsan platformlara çalışıyor. Onların cebine kazanç sağlamak içinde gecesini gündüzüne katıyor.

Peki ne yapılması gerekiyor? Öncelikle hukuki yollarla ve kamuoyunu aydınlatacak hareketlerle bunların deşifre edilmesi gerekiyor. Bunun içinde en kısa sürede K3 Yetki Belgesi sahiplerinin el birliği yapması gerekiyor. Yani tüm nakliyeci dostlarımız ekmeğine sahip çıkmak adına Evden Eveciler Derneği çatısı altında birleşip, tek yumruk olarak mücadele etmesi gerekiyor. İstanbul'da taksiciler Uber ile nasıl mücadele ettiği ise, evden eveciler de korsan platformlarla böyle bir mücadele yapması gerekiyor.

Davut Ukan
İSTEEND Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Evseren nakliyat     2019-02-02 Kızdığım tek bi noktan var sayın davut ukan adamın gücü- bi araba almaya yetiyor ve alıp başkasının adına kaydediyor ve bu adam senin köylün küçük çocuğunu bile tanırsın ve buna benzer 'yüzlerce tanıdık eş dost akrabalar var şimdi bunların hepsi emek hırsızı korsan larmı bence değil
Yunus     2019-02-02 Bunun önüne biraz zor geçilir davut bey neden die sorarsanız K3 olmuş 5 bin tl tonaj hakkı olmuş 35 Ton bu işin tabi tadı kaçar mesela istanbulda %75 K3 Yok ancak arabaları başkalarının adına 1 kamyon alan Nakliyeci oluyor... Yunus ARICIOĞLU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu'ndan otobüsçü jest bekliyor
İmamoğlu'ndan otobüsçü jest bekliyor
Ford standartlara meydan okudu
Ford standartlara meydan okudu