Davut Ukan
Davut Ukan
Giriş Tarihi : 01-03-2019 16:18

Erguvanlar tükendi

İstanbul'da Otobüs A.Ş. bünyesinde kentiçi toplu taşıma hizmeti veren Erguvan renkli özel halk otobüs işletmecilerinin sıkıntılarını gündeme getirmeye devam ediyorum. Gerçi sorun artık genel bir sorun haline geldi. Gerek Erguvan renkli özel halk otobüs işletmecileri, gerekse mavi renkli olan halk otobüs işletmecilerinin yaşadığı sorun hep aynı.

Lakin ortada bir acayiplik var. O da mavi renkli olan halk otobüs işletmecileri, Erguvan renkli otobüs işletmecilerini tüketmeye çalışıyor. Erguvanları tüketmeye çalışırken, kendisini de yok ettiğinin farkına değil!.. Hakları için mücadele etse, o da kazanacak, biz de kazanacağız.

Bazı bencil insanlar, "Bana verme, komşumun da olmasın" derler. Şimdi bakıyorum da bu mavi halk otobüs işletmecileri, bunu benimsemişler. "Bizim olmasın, Erguvanların da olmasın. Biz yok olalım, Erguvanlar da yok olsun" düşüncesine hakimler!..

Neden böyle düşünüyorsun arkadaş? Bu kin, nefretin nedendir? Kim bunları çıkarttı? Aslında 256 tane Erguvan sahibi var. Bunların yüzde 50'si mavi halk otobüsü işletmesi esnafından ama nedense renk Erguvan olunca sevmiyorlar!.. Buradayım, karmaşası ne? Bu da ayrı bir sorun!... İstanbul'da sarı renk, turkuaz renk ve Erguvan renkli araçlar çalışıyor. Bu da ayrı bir karmaşa!.. Ben buradan halk otobüsü esnafı arkadaşlarıma, dostlarıma ve akrabalarıma sesleniyorum: Erguvanlar ile uğraşmayı bırakın!.. Birlikte mücadele edelim!.. Hatta çalışan otobüsün bakın giderleri aynı, KDV yüzde 1,5'e indi. Altında bir sürü gelir vergisi problemi var!.. Sizin halk otobüsleri 2 milyon lira iken, şu anda Bir milyon 300 bine kadar düştü!..

Gelirlerimiz düştüğü. Ekmeğimiz adına bu konuda vereceğimiz mücadelede birlikte hareket edersek, başaramayacağımız hiçbir konu yoktur. Çünkü sorunlarımız ortak. Ortak mücadele edersek, çözüme çok çabuk ulaşırız!.. Ayrımcılığı istemiyoruz diyoruz ama hep ayrımcılık yapıyoruz!.. Gelin birlikte savaşalım... Gelin birlikte mücadele edelim... Hakkımızı savunalım...  Birbirimizi ötekileştirdiğimiz müddetçe inanın yarın yok olacağız. Zaten yok oluyoruz, köprüden önce son çıkış 31 Mart'tır!.. 31 Mart'a kadar elde ettiğimiz hatlar, bizimdir!.. Yoksa gerisi teferruat, hiçbir hakkımız da bu konumuzda olmamış olur.

Davut Ukan
İSTEEND Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA