Davut Ukan
Davut Ukan
Giriş Tarihi : 14-05-2019 10:12

Kendisi büyük kazancı küçük

Sevgili okurlarım; İstanbul'da seçimler iptal edildi. Kimine göre halk otobüsü sektörü için kendini anlatma adına büyük bir şans!.. Evet, halk otobüsü işletmecileri olarak bizim için büyük bir şans!.. Ama bu şansı kim kullanıyor? Bakıyoruz, sektörü temsil edenler değil!.. Sektörün emekçileri değil!.. Sektöre yön verenler değil!.. Peki kazanan kim?

Kazanan mı? Kazanan kendi içimizde değil, kendi içimizde olsaydı bilirdik!.. Halk otobüsü taşımacılık sektörünün  kazananı siyasilerdir unutmayın!.. Onlar, bizim üzerimizden indirim yaparak kazanıyor. Otobüs halk otobüs işletmecisi olarak bizler hem hem halkımıza taşıma hizmetini sunuyoruz hem de 32 kalemde ücretsiz taşımacılık yaparak kamu hizmetini yürüten tek sektör bizleriz. Dedik ya sırtımızdan siyasiler kazanıyor diye işte biri indirim yapıyor diğeri daha fazla indiriyor!.. Kimin cebinden indiriyorlar, elbette halk otobüs işletmecileri olarak bizim cebimizden indiriyorlar!.. Siyasiler bir karar alırken, bunu kim taşıyacak? Biz kimin sırtından indirim yapıyoruz? Bunu taşıyan sektör temsilcileri nasıl geçiniyor? Son 1 yıldır neler çekiyor diye soran var mı? Yok!... Evet, hep vaatler var. Yapacağız, edeceğiz, bekleyin, bizle olun, biz bunu düzelteceğiz!... Ama düzeltilir mi? Yok!...

İstanbul'u yönetmeye talip olan sayın başkan adayları; Evet, yaptığınız indirim vatandaş için güzel de bizi de görün artık!.. Biz taşıyoruz... Biz zarar ediyoruz... Şu anda bu sektörün temsilcileri sokağa çıkamıyor, ödemelerini yapamıyor haberiniz var mı? En az bir milyon TL sermayesi olan bu esnaf,  yapılan yanlış politikalar yüzünden şu anda üçkağıtçı durumunda!... Lütfen bizim sesimizi duyun ve bu indirimleri yaparken altyapısını yapan kişilere de kulak verin. Sabah saat 5:00'te ezanla kalkıp, gece yarısı kontak kapatan emekçilerin halini de düşünün. Ne olur, bu kez bizi de dinleyin.

Davut Ukan
İSTEEND Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA