Davut Ukan
Davut Ukan
Giriş Tarihi : 30-05-2019 13:12

Bize de bir söz yok mu?

İstanbul'da kentiçi toplu taşıma hizmeti veren esnaf, gelir ile gideri karşılayamıyor. Akaryakıt  ve yedek parça fiyatları yükselişte, gelir ise yerin dibine girdi. Çıkar, çıkabilirsen. 31 Mart sonrası ekonomi düze çıkacak diye beklerken, şimdi seçim tekrarı ile yeniden sandığa gideceğiz. Başkan adayları sahaya indi ve bizim sektör hariç, tüm sektörlere vaatler veriyor hatta iktidar tarafından bazıları hayata bile geçiriliyor.

Peki, kamu hizmeti vererek sosyal devlet işini yapan özel  halk otobüs esnafına da bir sözünüz  yok mu? Bu sektörün bir adım daha ileriye gidebilmesi, esnafın ekonomik darboğazdan kurtulabilmesi adına bir şey düzenlenemeyecek mi? Esnafın yıllardır umutla beklediği hakları verilmeyecek mi? Esnafın yaşadığı sorunları kendi kendimize soruyor ve kendimiz cevaplamaktan öteye gidemiyoruz. Oda ve şirket başkanlarına bakıyorum.

Belediye başkan adaylarımız, bunları ziyaret ediyor. Lakin hiçbiri bu sorunları gündeme getirmiyor. Arkadaşlar, sizleri şirketlerin başına birilerini alkışlayın diye getirmedik. Asli göreviniz hizmet etmek ve esnafın hakkını savunmaktır. Bunu asla unutmayın.

Ya belediye başkan adaylarımıza ne demeli? Hiç mi bu sektörü merak edip, esnafın halini araştırmadınız?  Konuyla ilgili hiç mi bilgi sahibi olmadınız? Hiç mi bizim sorunlarımızı bilmiyorsunuz? Ya da halkla karşı karşıya kalmamak için bizleri mi kurban ediyorsunuz? Sayın başkan adayları; biz sabah ezanı ile kontak açıp, gece yarısında kontak kapatan esnafız. Çift vardiya çalışıp, 16 saat mesai yapan emekçileriz. Sizlerde bunu unutmayın!... Bilmiyorum başkan adaylarımız okur mu, dikkate alır mı ama bence almaları gerekir. 3 bin esnaf, çift vardiya çalışan 6 bin şoför, ayrıca yedek şoförler ve bir de bunlara hizmet eden memurlar ile toplamda 10 bin kişiyi geçen kocaman bir aile İstanbul'un yükünü taşıyor. Ancak şehri İstanbul'a başkan olacak bizi görmüyor. Acı ve dramatik bir şekilde sektör yok oluyor. El atalım, bize de bir söz verin.

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA