Ayrıştırmayın, birleştirin!
Davut Ukan
Advert

Ayrıştırmayın, birleştirin!

Bu içerik 2973 kez okundu.

İstanbul’da hareketli geçen bir seçim maratonunu daha geride bıraktık. Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyor, ulaşım sektörü içinde hayırlı işlere imza atmasını temenni ediyorum. 

Halkın büyük sevgisini kazanan Başkan Ekrem İmamoğlu’nun bizim içinde rahatlatıcı çalışmalar yapmasını arzu ediyoruz. Ulaşım sektöründe her daim esnafın sesi olmaya özen gösterdim. Her şeyden önce bende bir taşımacıyım ve sektörde yaşanan olumsuzlukları yakinen biliyorum. Ekrem Başkanım; İstanbul’da ulaşım sektörü kan kaybediyor. Sizler, seçin propagandası yaparken, ulaşım sektörü ile ilgili halka çok fazla vaatler de bulundunuz. Sırtımıza bu yükü yükleyerek, bizleri mağdur etmeyeceğinizi düşünüyorum.

Kentiçi toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüs işletmecileri kamu hizmeti yapmaktadır. Esnaf, taşıma hizmetini sunarken bir takım sıkıntıları da yaşamaktadır. Bu sıkıntıların karşılıklı görüşülerek çözüme kavuşacağını düşünüyorum. Önemli olan iyi bir iletişim ağı kurabilmektir. Her şey güzel olacak diye yola çıkıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun da özel halk otobüs esnafının çığlıklarına karşılık vereceğini tahmin ediyorum. Çünkü kendisi seçim çalışmaları yaparken, halk otobüs esnafına “Ben sizi asla mağdur etmeyeceğim” diye söz verdi. Biz de onun bu sözünü senet kabul ettik. Ekrem İmamoğlu, İstanbul halkının yaşam kalitesini yükseltmek için geldi. Bizde onun bu çalışmalarına kaliteli hizmet ederek katkıda bulunacağız ve kazanan ise İstanbul halkı olacak.

Buradan bir çift söz de halk otobüs işletmecilerinin temsilcilerine söylemek istiyorum. “Yeter artık, kimseyi ayrıştırıp kutuplaştırmayın. Esnafın hakkını bir kişiye veya bir renge bağlamayın. İstanbul'da 3 bin 100 halk otobüsü var. Bunu asla unutmayın. Bu erguvan renkti, bu mavi renkti diye ayrıştırıp bölmeyin. Bugün bölerseniz, yarın hep birlikte parçalanarak yok oluruz. Bunu da unutmayın!...”

Not: Seçimden önce erguvan halk otobüslerinin Pusat problemini çözümü konusunda bizlere yardımcı olan İstanbul Otobüs A. Ş. Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin’e hem kendi adıma hem de temsil ettiğim camia adına teşekkür ederim.

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Roma'da Karsan ağırlığı
Roma'da Karsan ağırlığı
Ekonomiye katkı
Ekonomiye katkı