Sultan Süleyman Kalkan
Sultan Süleyman Kalkan
Giriş Tarihi : 17-09-2019 08:36

Herşey göründüğü gibi değil

İşte görünmez kaza derler ya, bu da onlardan bir tanesi. Kadın kaza geçirir ve uçurumdan aşağı düşmek üzeredir. Onu ise bir adam kurtarmaya çalışıyor. Adam, altında bir yılan olduğunu bilmiyor!.. Kadın da adamın üzerinde ağır bir taş olduğunu bilmiyor...

Kadın şöyle düşünüyor: “Düşeceğim! Ve tırmanamıyorum, çünkü yılan beni ısıracak!... Adam neden biraz daha kuvvet kullanıp, beni yukarı çekemiyor?”

Adam ise: “Çok acı çekiyorum! Yine de seni hala elimden geldiğince tüm kuvvetimle yukarı çekmeye çalışıyorum. Neden biraz daha fazla tırmanmaya çalışmıyorsun?” diye düşünüyor.

Buradaki mesaj şudur: Siz karşı tarafın baskı altında olduğunu göremezsiniz. Karşı taraf da sizin ne kadar acı çektiğinizi bilemez!... Hayat böyledir işte; iş, aile, aşk, arkadaşlık fark etmez. Mesele ne olursa olsun, birbirimizi anlamaya çalışmalıyız. Farklı düşünmeyi öğrenmeli, empatiyle yaklaşarak daha iyi iletişim kurmayı denemeliyiz.

Unutmayalım ki bu dünyada yalnız değiliz. Anladığımız ve anlaşıldığımız kadar varız. Otobüs sektörü benim Ata mesleğimdir. Çocukluğum, camianın içerisinde geçti. Otobüsçü yıllardır sırtında acı veren taşla, yazıhanecilerde yılanın korkusuyla yaşadı. Birlik olup ortak hareket etmek, hep masa başındaki sözlerde kaldı. Geleceğe emin adımlarla ilerlemek istiyorsak, geçmişten ders almalıyız. Aksi takdirde taşın altında ezilir, yılan ile zehirleniriz.

Sultan Süleyman Kalkan
E-Mail : kalkan23@hotmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA