Davut Ukan
Davut Ukan
Giriş Tarihi : 03-12-2019 10:49

İBB'de esnaf mağdur

Kentiçi toplu taşıma esnafı, belediyelerin iş ortağıdır ve onların tamamlayıcı unsuru olarak kamu hizmetini yürütmektedir. Her şeyin bir bedeli olduğu gibi bu hizmetinde bir beledili vardır. Çünkü hizmet bedelsiz olmaz. Bedelsiz olduğu zaman da hizmetin devamı olamaz!...

İstanbul'da seçimlerin akabinde kademeli olarak yönetim kadrosu değişti. Kentiçi toplu taşıma grubunda bizimde bağlı bulunduğumuz İstanbul Otobüs A.Ş.'ye yeni bir genel müdür atandı. Müdür bey iyi niyetli ve olaylara çözüm odaklı yaklaşır.

İstanbul Otobüs A.Ş.'ye bağlı Erguvan renkli otobüs işletmecileri ile bir araya gelip, istişare yaparak yol almak isteyen bir bürokrat!... Müdür beyin bu kadar iyi niyetli olması, otobüsçü esnafının konu hakkında görüşüne başvurması, bir şeyler yapmak istemesi. sizce sorunları çözüyor mu? İşte burada cevap, koca bir hayırdır!...

Büyükşehir Belediyesi sıkıntıları anlatıyor. Esnafın içeride 3-4 aylık alacağı birikmiş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ödemelerin yapılmadığı bir dönemdeyiz. Eski sistem aynı şekilde devam ediyor. Kilometre sistemine geçecektik. Lakin her yılsonu da geldiğimizde bir sonraki yıla ertelendi. Galiba bu gidişle bu yılda aynı şekilde erteleme olacak.

Esnafın sorunları nasıl çözülecek? Herkesin kafasında bir soru işareti!.. Çözüm var deniyor ama bir türlü sözden öteye gidilmiyor.  Konuşuyoruz, konuşuyoruz ve çözüm yöntemleri geliştiriyoruz ama hiçbir zaman dikkate alınmıyor. Esnaf için iyi bir adım atılmıyor.

Niyetler. görüşler. konuşmalar v.s. hepsi çok güzel!.. Özellikle genel müdürün yaklaşımı ve çözüm odaklı olması esnafa umut veriyor ama yukarıda bildiğimiz için bu silsilede ne kadar iş yapar, nereye kadar yardımcı olur bilemiyoruz. Bu sadece Erguvan kanalında değil, özel halk otobüsü kanalında da aynı sorunlar ve çözüm bulamıyor. İnşallah başka bir yazımızda da daha detaylı inceleyip, iki kutup arasındaki problemleri sizlerle paylaşacağız.

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA