Advert
Davut Ukan
Davut Ukan
Giriş Tarihi : 03-02-2020 21:49

Kamyoncu belirsizliği

Bir aydır kamuoyunu meşgul eden kamyoncuların dijital takograf ve meclis sistemi problemleri geçici olarak ertelendi. Peki şimdi kamyoncu rahatladı mı? Sorunlar bitti mi? Hayır, kamyoncu esnafı rahatlamadı, sorunlar aynen devam ediyor.

Bundan sonra ne olacak? Kamyoncu yine uğraşır, navlun fiyatları yine düşük, kamyoncunun hiçbir kazanımı yok!.. Sadece geciktirişmiş ve sonrasında külfet olabilecek bir sistem var ortada!.. Tek arabası olan, evinin ekmeğini bu işten kazanan adam, gelecekle ilgili nasıl bir iş planlaması yapacak? Ya da çocuklarının geleceği için nasıl bir hayal kuracak?

Bu işlerin oturması için önce çalışan emektar esnafı garanti altına almak lazım!.. Ardından mesleğe girişler zorlaştırılmalı ve hatta belge dondurulması biran evvel  yapılmalıdır. Plaka tahdidi de olur. Ama bir yerden başlaması lazım. Tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan, ayağımıza kadar gelmesini sağlayan işin arkasında bulunan nakliyeci, kamyoncu esnafımızın geleceği garanti altına alınması lazım!...

Kamyon modeli eskidiği zaman çöp olarak hurdaya verip, kendini de emekliye ayırmaması lazım. Ekmeğimin garanti altına alınması lazım. Geleceğimin garanti altına alınması lazım. Yollarda ailesinden daha çok zaman harcadığı nakliyeciliğinin garanti altına alınması lazım. Buradan devlet yetkililerine şunu söylemek istiyorum: Kamyoncu esnafı, en emektar, en çilekeş ve en zor şartlarda çalışan esnaflarımızdan biridir. Bu esnafımızı mağdur etmeyelim. Sırtlarına ikinci yük  yüklemeden hayatlarını garanti altına alalım. Bir daha sokaklara çıkıp ne küfür yesinler ne dayak yesinler. Bunları kamyoncu esnafı istemeden lütfen siz bakanlık yetkilileri yerine getirin.

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA