Davut Ukan
Davut Ukan
Giriş Tarihi : 17-03-2020 10:30

Portallar

Daha önceki makalelerimde de belirttiğim gibi evden eve nakliye şirketlerinin kanayan yarasıdır aracı internet sitesi!.. Bu tür internet sitelerinde evini veya ofisini taşıtanlar daima sorunla karşı karşıyadır ama karşısında bir muhatabı yoktur.

Geçtiğimiz günlerde mağdur olan bir vatandaşımızın ortaya attığı kıvılcım, büyük bir ateş oldu. Olay sonrası biz de dernek olarak portalların üstünde daha hızlı ve daha etkin bir mücadele gücü kazandık. Tabii ki buradaki amaç bağcıyı dövmek değil,  üzüm yemektir.

Tüketicilerin, hizmet alan kişilerin mağduriyetini en aza indirip, mağduriyet yaratan kişilerden iş bitimi yani tabiri caizse servis sonrası hizmeti yaymak ve sektörümüzde büyük sıkıntı olan portaller gibi konu vasıtası ile bir araya geldik. Karşılıklı istişarelerle mağduriyeti masaya yatırarak neler yapabileceğimizi, nasıl düzelteceğimizi tartışıyoruz.

Sorunları tespit edip, çözüm önerilerini hep birlikte istişare ettik. Dijital platformda söz sahibi olar portallar yöneticileri ile prensip anlaşmasına vardık. Tabii tam anlamıyla anlaşmaların sağlanması için sadece evden eve ev ofis taşımacılığı sütunlarında K3 Yetki Belgesi sahiplerinin olmasını istiyoruz. Bu tek ve taviz verilmeyecek şartımızdır. Taleplerimiz portal yöneticileri tarafından kabul gördüğünde tüm kamuoyu ve hizmet alan tüketicilerin sorunları daha hızlı bir şekilde çözüm bulacaktır. Bunun için çalışmalar yürütüyoruz. Ama buradaki en önemli adımı bir tüketicimiz attı ve buradan tüm sektör emekçileri adına tüketicimize teşekkür ediyoruz.

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA