Davut Ukan
Davut Ukan
Giriş Tarihi : 19-05-2020 16:39

Fener aşkım

Merhaba sevgili okurlarım; Bu yazımda ne halk otobüslerinden ne de ev-ofis taşımacılığından bahsetmeyeceğim. Dile getireceğim, sizlerle paylaşacağım konu en büyük tutkundur. Herkesin bir tutkusu, bir hobisi vardır. Sosyal medyada arkadaşım olanlar iyi bilir, benim de en büyük tutkun, Fenerbahçe'dir!... Şimdi yazıyı okuyan dostlarımdan bazıları ne alaka diyebilir diye mırıldanabilir ama ben bu hafta hayallerimi süsleyen tutkundan bahsetmek istiyorum.

Kars'ın bir köyünde dünyaya geldim ve hayat bizi oradan İstanbul’a sürükledi. Bundan sonraki hayatımızı da nerede ve ne şekilde yaşayacağımızı Allah bilir. Hey gidi gençlik ve çocukluk yıllarım!.. Köyde bulunduğum yıllarda futbolu radyodan spikerin anlatımıyla dinler, siyah-beyaz televizyon takip ederdim. O yaşlarda kartpostallarda Fenerbahçe aşkıyla tanıştım.

En büyük hayalim futbolcu olmaktı!... Çocukluk yıllarımda hep Fenerbahçe'de futbol oynamanın hayallerini kurardım. Şampiyon oluyoruz… Şampiyonlar Ligi kazanıyoruz… Her akşam başımı yastığa koyduğum da hayallerim hep aynıydı. Tabii ki forma numaram da 8’di. Çünkü 8 numara hayranı olduğum Şeytan Rıdvan’nın giydiği forma numarasıydı!...

İstanbul'a ilk geldiğimde hedefim Fenerbahçe'de futbol oynamaktı. Fikirtepe tesislerine gittim. Seçmelere girdim ve kayıt için 12 milyon TL istediler. O zamanlar lise öğrencisiydim ve fen bölümünün de eğitim alıyordum. Ağabeyim; “eğer futbol oynarsan, okulu aksatırsın” diye kayıt ücretini vermedi. Ama hep hayalim ve rüyalarım Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda onca taraftarın önüne futbol oynamaktı!.. Bu hayalim gerçekleşmedi!... Ama buna paralel bir hayatın oldu. Fenerbahçe kongre üyesi oldum. Yapılan mali kongrede stadın ortasındaki kürsüde 50 bin olmasa da 15 bin kişiye hitap ettim.

Bundan bize ne diyeceksiniz!... Bunu anlatmamın amacı, hayallerinizin peşinden koşun!... Yüzde 100 tutmasa da yüzde 50 mutlaka tutar ama sevdiğiniz şeyi asla ve asla bırakmayın. Ya ya ya, Şa şa şa Fenerbahçe cok yaşa!..

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA