Davut Ukan
Davut Ukan
Giriş Tarihi : 29-12-2020 22:43

Ah 2020 ahh

Sevgili dostlarım; bu yazımda ne toplu taşıma sektöründen, ne de ev veya ofis taşımacık sektöründen bahsetmeyeceğim!.. Dile getirmek istediğim konu geride bırakacağımız ama hiçbir zaman hatırlama istemeyeceğimiz bir yıldır. Her zaman da içindeki olayları anlatacağımız, hafızamızdan hiçbir şekilde silinmeyecek bir yılı geride bırakıyoruz.

Geride bırakacağız da bir tabir var. Sosyal medyada fazla kullanılır. Kurt kışı atlatır ama yediği Ayazı unutmaz. Biz 2020 yılını geride bırakacağız da Korona’yı asla unutmayacağız. Korona’nın bize yaşattıkları arasında maske, mesafe ve temizlik kuralları başta gelmektedir. Sokağa çıkmayıp, evde geçirdiğimiz zamanın da ne kadar kıymetli olduğunu anladık. Ayrıca dışarıdaki zamanın ne kadarını da boşa kullandığımızı bize hatırlattı  ve beynimiz de pekiştirdi.

Artık eski oldu misafir karşılarken, arkadaşımızla veya dostumuzla karşılaşırken tokalaşmak öpüşmek. Hatta kucaklaşmak, samimiyet mertebesiydi. Korona bu kuralıda kaldır ki, selamlar Cuma çeşidi yüzünden. Çoğu kişi ile ufak da olsa gönül kırgınlığı oluyordu artık onlarda eskide kaldı.

2020 sadece Korona mı vardı? Hayır!.. Depremler, felaketler, krizler, işsizlik ve sıkıntıları kısaca hepsini içinde barındırdı. Hafızalarda 2020 yılı öylesine kazındı ki, hiçbir zaman kendini unutturmayacaktır. Öte yandan içinde kişiye özel bir sürü hikâye barındıran başka bir yıl olmamıştır. En azından bizim yaş grubumuz bunu yaşamamıştır.

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA