Çoban Tur yeni yıla yatırımla girdi

Çoban Tur yeni yıla yatırımla girdi

Uluslararası nakliye ve antrepo hizmeti sunan Çoban Tur, 2018 yılına yatırım yaparak girdi. Firma, 30 adet Renault Trucks T460 çekiciyi teslim alarak filosunu güçlendirdi.

Teslimatlar - 2018-01-05 14:36:05 Bu içerik 3730 kez okundu.

Avrupa ve Ortadoğu taşımalarında söz sahibi olan Çoban Tur, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun lojistik hizmetleriyle anında cevap verebilmek adına yeni yatırımlar yaptı. Firma, yeni araç alımında da tercihini filosunun yarını oluşturan Renault Trucks markasından yapa yaptı. Çoban Tur, yeni aldığı 30 adet çekici ile birlikte filosundaki öz mal araç sayısını da 200'e yükseltti.

Renault Trucks bayii Koçaslanlar Otomotiv tarafından Çoban Tur'a satışı yapılan araçlar, düzenlenen tören ile teslim edildi. Araç teslim törenine Çoban Tur Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Çoban, İcra Kurulu Üyesi Ali Çobanoğlu, Filo Direktörü Cumhur Erzurumluoğlu, Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalığolu, Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban ve Filo Satış Müdürü Coşkun Saraç katıldı. Törende Satışı gerçekleştiren Koçaslanlar Otomotiv'den ise firma sahibi Mahmut Koçaslan ve ekibi de hazır bulundu.

20 YILDIR AYNI MARKA İLE ÇALIŞIYOR

Çoban Tur İcra Kurulu Üyesi Ali Çobanoğlu, “Firma olarak 6 ülkede 9 yerleşik ofisimiz ve 350 kişilik ekibimizle karayolunda genel kargo, LTL, FTL, proje ve özel taşımacılık hizmetleri sunuyoruz. Bizim için ekibimiz, sunduğumuz hizmetin kalitesini korumak ve yükseltmek adına çok önemli. Bu anlamda filomuzdaki araçlar ve aldığımız satış sonrası hizmetler, ekibimiz için en büyük yardımcılarımız. Yaklaşık 20 yıldır Renault Trucks çekicileri kullanıyoruz ve memnuniyetimiz doğrultusunda alımlarımıza yine aynı marka ile devam ediyoruz” dedi.

ESNEK ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Lojistik sektöründe rekabet gücünün önemine değinen Çobanoğlu; “Türkiye, Almanya, İtalya, Fransa, Macaristan ve Romanya'daki yerleşik ofislerimiz, yüksek teknolojiyle donanımlı özmal depolarımız ve filomuz ile müşterilerimize rekabetçi bütçeler ve esnek çözümler sunabiliyoruz. Rekabetçi olabilmek adına en kaliteli, hizmeti en uygun bütçeler ile sunmamız gerektiğinden operasyon maliyelerimizi gözetmemiz gerekiyor. Operasyonel açıdan ise araçlarımızın yakıt ve bakım-onarım maliyetleri, en büyük kalemleri oluşturuyor. Renault Trucks, yakıt tasarrufu ve düşük bakım-onarım gerekliliği ile sunduğu avantajlar sayesinde rekabet gücümüze katkı sağlıyor” şeklinde açıkladı.

ARAÇLAR 1 MİLYON KM YOL YAPTI

Teslimat töreninde açıklamada bulunan Çoban Tur Filo Direktörü Cumhur Erzurumluoğlu ise Renault Trucks satış sonrası hizmetlerden memnuniyetlerini dile getirdi. Erzurumluoğlu, “2007, 2008 ve 2010 yılında alımlarını yaptığımız Renault Trucks Premium çekicilerimizi halen kullanıyoruz. 800 bin ila 1 milyon km arasında yol kat eden bu çekicilerimiz, halen yüksek performansı ile operasyonlarımıza değer katıyor. Yaklaşık 10 yıllık kullanım ömürlerinde de yakıt, bakım ve onarım maliyetleri anlamında yüksek teknolojili bu çekicilerin avantajlarını yaşadık” dedi.

RENAULT TRUCKS ALMAYA DEVAM EDECEK

Cumhur Erzurumluoğlu açıklamasına şöyle devam etti; “Teslim aldığımız yeni çekicilerimiz, gelişen operasyonlarımız için yeni yatırımlarımız ancak 2018 yılında filomuzda yer alan diğer çekicilerimizi de Renault Trucks’ın yeni modelleri ile değiştiriyor olacağız. Renault Trucks’ın servis ağı sayesinde hem Türkiye hem Avrupa’da hızlı servis ve yedek parça temini ile yolumuza hep sorunsuz devam ettik. Bu konu, operasyonlarımız ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesi açısından bizler için çok önemlidir.”

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER