UND Başkanı kim olmalı?

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin (UND) 41’inci Genel Kurulu’na sayılı günler kala üyeler seçim heyecanına kapıldı. 40’ıncı Genel Kurulu’nda üyelerin oylarıyla bir dönem daha başkanlık görevine getirilen Çetin Nuhoğlu, yeni dönemde tüzük gereği olmayacak. UND’nin yeni dönem başkanının ise atama ile mi yoksa seçimle mi yapılacağı sektör tarafından merak konusu oldu.

Dernekler - 17-09-2023 19:54 2155 kez okundu.

UND Başkanı kim olmalı?

Ulaşım Gazetesi, hitap ettiği sektörün nabzını her zaman olduğu gibi tutmaya devam ediyor. UND seçimlerinin tarihi henüz açıklanmadı lakin Ulaşım Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre derneğin Genel Sekreteri Ergün Bilen ve Unotransport’un yöneticisi Nagihan Soylu adaylığını açıkladı.

DESTEK TURU BAŞLADI

Edinilen bilgiye göre UND Genel Sekreteri Ergün Bilen, adaylığını açıklamasının ardından UND Başkan Yardımcısı Fatih Şener’in ortak desteğini de alarak sektörün nabzını yoklamaya başladı. Ergün Bilen’i ise Unotransport’un yöneticisi Nagihan Soylu takip etti. Nagihan Soylu’nun yakın çevresine UND yönetimine talip olduğunu söylediği öğrenildi. Soylu’nun, “Nakliye ve lojistik sektörünün hak ettiği yere gelmesi için çalışmalar yapacağım” dediği öğrenildi. UND’ye bir üçüncü adayın çıkması kuvvetle muhtemel. Çünkü sektörün önde gelen firmalarından bazılarının yöneticileri; Fevzi Çakmak’ın aday olmasını ve başkanlık koltuğuna oturarak, sektörü en iyi şekilde temsil etmesini arzuladıklarını dile getirdi.

BİRLİK SORUNU!

Hatırlanacağı üzere Fevzi Çakmak, Çetin Nuhoğlu’nun karşısına çıktığında birlik vurgusu yaparak “İşimizin başındayız ve kendi sektörümüzü, kendimiz yöneteceğiz demişti. Çakmak, “Şuanda sektörün en büyük sorunu birlik-beraberlik olma sorunudur. Bizim sektörümüzün öncelikle birlik olmaya ihtiyacı var. Eğer birlik olamazsan ne saygınlığın olur, ne de birlikteliği yakalayamadığın için kimse seni dinler. Bizim birçok meslektaşımız var. Yan yana geldiğimizde gücümüz belli” diyerek seçim çalışmalarını başlatmıştı. Derneği’nin 41’inci Genel Kurulun da ise Fevzi Çakmak’ın aday olup olmayacağı merak konusu oldu.

Ulaşım Gazetesi’nin haber sitesinde “Sizce Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı kim olmalı?” başlığı altında bir anket düzenlendi. Ankete katılanlar; Fevzi Çakmak, Ergün Bilen veya Nagihan Soylu’ya oylarını verebiliyor.

Sizce Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı kim olmalı?
ANKETE KATILIP, OY VERMEK İÇİN TIKLAYIN!...

DİĞER HABERLER
Otobüsçünün hali ne olacak?

Otobüsçünün hali ne olacak?

04-04-2024 - Dernekler

Gıda da ön plana çıktı

Gıda da ön plana çıktı

04-04-2024 - Lojistik

Yatırımda çekişme!

Yatırımda çekişme!

04-04-2024 - Teslimatlar

Almanya’da rekor kırdı

Almanya’da rekor kırdı

04-04-2024 - Lojistik

Yatırımcılar gaza geliyor!

Yatırımcılar gaza geliyor!

04-04-2024 - Güncel Haber

Afrika’ya yöneldi

Afrika’ya yöneldi

04-04-2024 - Lojistik

Rota yeniden oluşturuldu

Rota yeniden oluşturuldu

04-04-2024 - Lojistik

Firmalar işine odaklandı

Firmalar işine odaklandı

04-04-2024 - Otomotiv

Man kazançları iyi!

Man kazançları iyi!

03-04-2024 - Otomotiv

TET Global yolunda

TET Global yolunda

03-04-2024 - Teslimatlar