Lojistikçilerin hepsi bencil!..
Ahmet Tekin
Advert

Lojistikçilerin hepsi bencil!..

Bu içerik 364 kez okundu.

Lojistikçiler kadar bir birini çekemeyen başka sektör yok. Gerçekten böylemi? Biz lojistik çalışanları ve işverenlerinin yardımlaşma grubu olarak bu konuda epey bir yol almış bulunuyoruz. Tecrübe edindik. Anladık ki diğer sektörlere oranla bu bir anlamda doğru!..

Evet, lojistik sektörü emekçileri, öğrencileri, işverenleri, tedarikçilerinden oluşan bir kitleye hitap ediyoruz. Çeşitli grupları da incelediğimizde sadece verileni alan, sadece talep eden ama yardımlaşmaya yanaşmayan bir sektör profili çiziyoruz.

-Bizim halimiz ne olacak? Öğrenciyiz staj yeri arıyoruz ama bulamıyoruz!..
İyi ama yardımlaşma adına kurulan gruplarda staj ilanı veren iş yerlerine bir tane tıklama yok. İlgi yok. Eee hani ihtiyacın vardı. Tısss!..
-Bizden tecrübe isteniyor. Tecrübeyi herkes anasının karnında mı öğrendi? Bize de fırsat verilsin, bizde öğrenelim. Kim bize bu tecrübeyi kazandıracak?
İyi ama bu tecrübeyi kimden öğreneceksin?
Tecrübe sahibi emekçi ağabeylerinden veya ablalarından!..
İyi ama biz grupta eğitim düzenliyoruz. Tek kuruş talep etmeden zamanımızı ve olanaklarımızı seferber ediyoruz. Üstelik iş verenlerden destek görmeden sadece size iyilik olsun diye!..
Sonra?
Sonra 100 kişi isim yazdırıyor 5-10 kişi geliyor.
Bu mu sizin isteğiniz, arzunuz, öğrenme ve çalışma azminiz?

Bu sektör çalışanları birlik olamamanın acısını çok çekti. Halada çekiyor. Yalnız ortaya konanı alayım ama ben ortaya bir şey koymayım anlayışı nereye kadar sürer? Benim elimdeki ekmeği bölüşmeye davet ediyorum sen gelip yarısını alıyorsun ama kendi ekmeğini köşeye çekilip yiyorsun. Ohh ne ala!..

Tecrübelisi, patronu farklı mı? Hep öyle... Tecrübeli öğretmekten korkuyor, yerimden olurum diye!.. Patron, bulmuşken ucuza eleman çalıştırayım diyor, istifade etmeye çalışıyor. Ortada bir parça pasta, herkes bir yanından çekiyor. Durun arkadaşlar ne oluyoruz! Biz hepimiz bir birimize lazımız. Dört yanımız engellerle çevrili ve elin oğlu yabancı nakliyeciler rekabet için her olanağı kullanıyor. Biz bir birimize çelmeler takarken, onlar üstümüzden atlayıp koşmaya başladı bile. Atı aldılar, Üsküdar’a yaklaşıyorlar. Varsın yazdıklarım ilgi görmesin, varsın twitlenmesin, varsın kimse beğenmesin. Bir vebal var üstümüzde söylememiz gereken... Vebalimiz üstümüzde kalmasın.

Haziran’ın ilk haftası kutlanacak olan 9 HAZİRAN LOJİSTİK GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN. Birlik olmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Ahmet Tekin
Tüm Lojistik Çalışanları Birliği
E- mail: sansalahmettekin@gmail.com  
Tel: 0533 690 60 27
https://www.facebook.com/groups/509359522513159

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Opel, Gefco ile çalışmaya devam edecek
Opel, Gefco ile çalışmaya devam edecek
Scania, CNG’li modelini tanıttı
Scania, CNG’li modelini tanıttı