Sektörde Dostluklar Pamuk İpliğine Bağlı
Ahmet Tekin
Advert

Sektörde Dostluklar Pamuk İpliğine Bağlı

Bu içerik 499 kez okundu.

Gel-git yaşayan bir sahil düşünün… Her gün yüzlerce dalga vurur, yüzüne sahilin!.. Gelir, okşar, siler, süpürür senden ne alabilirse alır ve döner köşesine bir dahaki uygun zamana kadar… O sahil nasılsa, siz de osunuz bu sektörde!..

 

Bir bakmışsın koca bir göl olmuş çevren, bir bakmışsın yok olmuş etrafında ne varsa!.. Bu daha çok elinizdeki imkanların çoğalmasına  bağlı olarak, çoğalan, yükselen, kendinizi önemli, şanslı, güvende  hissettiren bir hediye gibi gelir!.. İmkanların azalmasına bağlı olarak azalan, çekilen, sizden aldıklarıyla terk eden iki yüzlü  bir döngü olarak gider!..

 

İşiniz varsa iş arkadaşlarınız, işiniz iyiyse veya aracınız çoksa lojistikçi, işçi, işveren dostlarınız olur!.. İşiniz iyi, iş yeriniz büyük  hele birde çevreniz varsa yani hatırınız sayılır durumdaysanız  iş arayan, öğrenci, mezun, alaylı, lojistikçi, işçi, işveren, öğretmen vs. bir sürü dostunuz olur!.. Sonra bir anlık bir sendeleme yaşarsınız. Mesela daha ufak ölçekli duruma gelmişsinizdir. 3 sabah aracım yok veya yüküm yok artık eskisi gibi deyiverin bakalım!.. Sessizleşmeye başlar insanlar. Selamlar azalmaya başlar ilkin, sonra hatır sormalar!..

 

Sonra daha büyük bir sendeleme yaşarsınız!.. Mesela elinizdeki olanaklar azalmıştır. Çevreniz, itibarınız, sözünüz, o kadar önem taşımamaya iş bulma olanaklarınız azalmaya başlamıştır!.. Suskunlaşır kalabalıklar!.. Sağır edercesine bir suskunluk kaplar çevrenizi!..

 

Yükünüze sarkarlar, çekinmezler… Paranızı ödemezler, çekinmezler… Dedikodular üretilmeye başlanır çay içip lokma yediğiniz dostlarınız tarafından!.. Dolandırıcı sitelerine düşer adınız!.. Eski model bir telefon gibi bir kutuya kaldırılır siluetiniz!.. Yok hükmündesinizdir, bir telefon kablosu kadar uzak mesafelerde!..

 

Sonra işinizden olmaya görün!.. Bir bakmışsınız eline valizini alan, içinizde, yüreğinizde ne varsa kıra döke bavullarına doldurup kaçıyor!.. Bir gün evvel bir melek, bir havari, doğru insandınız!.. Bu gün gettolarda adam yakan bir naziden farkınız yoktur onlar için!..  Bir şey istersiniz diye çekinilir. Engellenir, silinirsiniz özelden, genelden, sosyal ağdan, akıldan ve anılardan!.. Aynı kaptan yemek yediğiniz insanlar, sofranıza, evinize, ocağınıza mahallenize bile gelmez olur!..

 

Hep böyle midir? Hayır tabiî ki hayır. İstisna dostlarda edinirsiniz bu bir gerçek. Zaten onlar lojistikçi olmasa da kişilikleri nedeniyle her durumda aynıdır. Siz onları başka sektörde de olsa bulabilirsiniz. Bunlardan varsa hayatınızda şanslısınız. Ama ya yoksa…

 

Ahmet Tekin

Tüm Lojistik Çalışanları Birliği

E- mail: sansalahmettekin@gmail.com  

Tel: 0533 690 60 27

https://www.facebook.com/#!/groups/509359522513159/?fref=ts

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Opel, Gefco ile çalışmaya devam edecek
Opel, Gefco ile çalışmaya devam edecek
Scania, CNG’li modelini tanıttı
Scania, CNG’li modelini tanıttı