Güncel Haber
Giriş Tarihi : 25-04-2024 12:45   Güncelleme : 25-04-2024 12:45

Başımıza gelenler!

Ablamın gözleri bozuk ve katarakt var. Mercek kullanması lazım. Kendisi Fulya’da S.G isimli bir meşhur bir doktordan tetkiklerini yaptırmış, fiyat almış. Bir dostum, Etiler’de bir hastanede tanıdık göz doktoru olduğunu söyleyince “oradan da bir fiyat alalım” istedim. Aradım;

Başımıza gelenler!

-      “Telefonla fiyat vermiyoruz. Mutlaka buraya gelmeniz gerekli” dediler.
Peki, gittik, danışmana sorduk;
-      Bizim 3 gün önce yaptırdığımız tetkiklerimiz elimizde. Ne ameliyatı olacağımız, hangi merceği kullanacağımızı noktasına virgülüne kadar biliyoruz. Daha iyi mercek yok zaten. Sadece Doktor’dan fiyat almaya geldik.

KAYIĞA ALMAK

Bize ısrarla “sizin elinizdeki veriler başka makinelerden. Burada muayene olmanız lazım” dediler. Fiyat almak için buna mecbur muyuz dedim? Evet dediler ve 3.500 TL aldılar. Ablam aynı makinelere tekrar girdi. Doktorun yanına çıktık. Fiyat istiyoruz dedik; Doktor ise “Önce Sarı Nokta testi lazım” dedi. Haydaa. O da var bizde ama neden baştan söylemediler? Neyse, çıktık yukarı. Burada 3000 küsür TL daha istediler. Buna piyasada “Kayığa almak” derler. Yani açıkçası “3500 verdiniz, o parayı yakmak istemiyorsanız buna da para verin” diyorlar. Yahu arkadaş, biz buraya alt tarafı fiyat almaya geldik,  bunun için 7000 TL yakın para almak nedir? Tetkiklerin aynısını 3 gün evvel yaptırdık operasyon belli, kullanılacak mercek belli. Üç aşağı 5 yukarı bir fiyat verin. Yok, sarı nokta da sarı nokta!. Tamam dedim.

-      Yaptırmıyoruz, kalsın. Verin tetkik sonuçlarını, biz gidiyoruz.
-      Evrak veremeyiz dediler.
-      Neden?
-      Çünkü onlar bizim makinalarda yapıldı.

Yahu şaka mısınız? Mesela ben bir hastanede röntgen, MR çekileceğim, tahlil yaptıracağım, sonuçları bana vermeyeceksiniz. Şaka mı bu? Israrlarım sonuç vermeyince elbette ses yükseldi. Ama henüz bağırma çağırma yok. İtiraz aşamasındayız. Ne zaman çıldırdım? Funda P. isimli çalışan bana dönüp;

-      “Siz karınıza çocuğunuza da böyle bağırıyorsunuzdur mutlaka” dediğinde. Kendilerinde kamera kayıtları vardır. Bakılsın.
Sen kimsin de hastalarınla, müşterinle özel hayatına yönelik böyle bir ithamda bulunuyorsun? Ben volümü yükseltince halkla ilişkiler müdiresi geldi. Belli ki hasta-müşteri davranışları konusunda eğitimli! Ancak aynı eğitimi personeline de vermeli. Dedim; şimdi siz bize parasını ödediğimiz tetkiklerin sonuçlarını bana vermeyecek misiniz? Hemen geri vites; Aaaa olur mu hiç? Tabi ki vereceğiz. Hemen fiyat da verelim.

Ablamın daha iyi ve meşhur doktorundan aldığı fiyatın neredeyse 2 katı fiyat verdiler. Biz de boş yere sinirlenip, ödediğimiz para ve bir işe yaramayan evraklarla diğer hastanenin yolunu tuttuk. Googledan bu göz hastanesine bir bakayım, ne yorumlar yapılmış dedim; Aman yarabbi, Filipinlisi, Papua Yeni Ginelisi, Arabı, Afrikalısı kusursuz bir ingilizce ile ve aynı üslupla, tekrar ediyorum aynı üslupla çok olumlu, muhteşem yorumlar yapmışlar! Tebrik ederim, ellerine sağlık bu güzel, kusursuz İngilizce yorumları yapan kişiyi!. İşte, Etiler’de bir göz hastanesinde, fiyat alalım derken başımıza gelenler.

Cem Polatoğlu
Andiamo