Güncel Haber
Giriş Tarihi : 06-01-2024 17:34   Güncelleme : 06-01-2024 20:17

Altunhan cübbeyi giydi!

Karayolu yolcu taşımacılık sektörünün duayen otobüsçü yazarı Salim Altunhan’ın torunu Batıkan, avukatlık stajını başarı ile tamamlayarak cübbesini giydi. Salim Altunhan, Batıkan’a her daim kılıcının keskin ve adil olması temennisinde bulundu.

Altunhan cübbeyi giydi!

Lisans eğitiminin ardından avukatlık stajını tamamlayan Batıkan Altunhan, Edirne Barosu’nda düzenlenen törende yemin etti. Batıkan Altunhan’ın yemin törenine; Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Baro Başkanı Gökhan Karakoç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

ADİL VE ADALETLİ!

Ödül töreninde gururlu ve mutlu olduğunu dile getiren otobüs sektörünün duayeni Salim Altunhan, torunu Batıkan’a da yol gösterici nasihatte bulundu. Altunhan, “Adil olmak ailede başlar. Kişi gördüğünü uygular.  Adaletli insanın yanında kişi kendini güvende hisseder. Adaletin olduğu yerde huzur vardır. Çoğumuz bugünlerde yaşantımızdan şikâyetçi olup, daha güvenli daha huzurlu ortamlar diler olduk. Bir araya geldiğimizde toplumun adaletinden şikâyetçi olduğumuzu belirtiyoruz. Oysa unuttuğumuz bir şey var ki; kişi ne kadar adil ise, toplum o kadar adil olacaktır. Bu sebeple önce kendimizi adil olma yönünde düzeltmemiz gerekmektedir. Bu da yine söylüyorum ailede başlar. Aile olarak yıllardır otobüs sektöründe güveni tesis ederek hizmet verdik. Altunhan kardeşler olarak sektörümüze, personelimize ve yolcularımıza adil olduk ve ailemize adaletten şaşmamayı aşıladık. Bugün torunum avukat oldu, gururluyum. Dostlarımda beni bu mutlu günümde yalnız bırakmadı. Torunum Batıkan, adaletten hiç şaşma yolun açık olsun” ifadesini kullandı.