Lojistik
Giriş Tarihi : 28-04-2024 21:07   Güncelleme : 28-04-2024 21:07

İlerlemeye devam

Lojistik firmalarından Eds-Log Global, 2023 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 125 büyüme yakalayarak 120 milyon TL ciro yaptığını açıkladı. Finansal açıdan büyümeye 2024 yılında da devam edeceklerinin altını çizen firma ortağı Gökhan Edis, “Avrupa’da depo ve dağıtım ağını genişleterek, nitelikli insan kaynağımıza yatırım yapacağız” dedi.

İlerlemeye devam

İzmir’de 2 gerç girişimci tarafından 2022 yılında kurulan Eds-Log Global, kısa sürede KOBİ’lerin aranan firma listesine girdi. Müşterilerine deniz, hava ve karayolu taşımacılığında hizmet veren firma, Türkiye’nin 7 bölgesindeki yapılanmasını da tamamladı. Kuruşundan buyana standart taşımacılık yapan firma, 2024 yılı itibariyle proje taşımacılığına da giriş yaptı.

MÜŞTERİYİ KORUYOR

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Gökhan Edis, Şirketimiz için 2024 yılını yatırım yılı ilan ettik. Eğer 2024’te yeni bir küresel kriz oluşmazsa büyüme oranımızı yüzde 100’ün üstünde tutmayı hedefliyoruz” dedi. Akaryakıta gelen zamları olabildiğince navlun fiyatına yansıtmamaya çalıştıklarını vurgulayan Edis, “Ancak işin armatör ve denizyolu kısmında fiyatlara müdahale şansımız pek olamıyor. Bunun için armatörler ile daha iyi kontratlar yapıp, müşterilerimize navlun açısından daha uygun fiyatlar sağlamayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

YATIRAMA DEVAM

“Yurtdışında özellikle Avrupa’da depo ve dağıtım ağımızı genişletmeyi hedefliyoruz” diyen Edis, bu konu üzerinde çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Edis, yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: “Sürdürülebilir yatırım yapmayı kendimize hedef edindik. Bu çerçevede yatırımlarımızı Süveyş Kanalı gibi global krizlerin gidişatına göre şekillendireceğiz.  Lojistik sektörü ülkemiz ekonomisi açısından itici bir güçtür. Bu bağlamda devletimizin lojistikçileri koruyan ve lojistik sektörünün maliyetlerini düşürmeye yönelik yasalar için çalışmalar yapmasını umut ediyoruz.”