Lojistik
Giriş Tarihi : 14-03-2024 12:01   Güncelleme : 14-03-2024 12:01

Kuş olup uçuyorlar!

Türk üreticileri, İsveç pazarına yoğunlaştı. Lojistik firmaları ise bu hatta gerekli altyapı çalışmalarına ağırlık verdi. İsveç merkezli lojistik şirketi Intereast Logistics, bu hatta Türkiye’den 12 günde taşıma yaparken, ultra ekspres hizmetini devreye aldı. Taşıma süresi ise 5 güne indi.

Kuş olup uçuyorlar!

Türkiye’nin İskandinav ülkeleri ile dış ticareti, büyüme kaydetti. 2023 yılında ise Türkiye’nin İskandinav ülkeleriyle dış ticaret hacmi 10,7 milyar dolar olarak gerçekleşti. İskandinav ülkelerinde Türk ürünlerine olan yoğun ilgi, pazarın önümüzdeki dönemlerde de artarak büyümeye devam edeceğinin sinyalini verdi. Bölgede lojistik operasyonları da artmaya başladı.

DÜZENLİ SERVİS KURDU

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Intereast Logistics Müdürü Murat Kaya, Romanya, Polonya ve İsveç hattında lojistik ağı kurduklarını ve sayede gelen talebe cevap verebildiklerini söyledi. Kaya, “Kuzey rotası üzerinde bulunan Romanya ve Polonya’da 35 bin metrekarelik geniş depolama imkânı ile güçlü lojistik altyapısına sahibiz. Türkiye’den hareket eden TIR’ı, oluşturduğumuz altyapı sayesinde 5 günde İsveç’e ulaştırıyoruz. Bunu yapan ilk ve tek şirket biziz. Önceden bu kadar sistematik taşıma yoktu, şimdi artan ilgiyle düzenli servisler kurduk. Sektörde her yükü uygun araç ve ekipmana sahip bir firmayız. Filomuzda bulunan 700 adet çekimiz ile müşterilerimize kesintisiz hizmet sunuyoruz” ifadesini kullandı.