Lojistik
Giriş Tarihi : 14-03-2024 14:22   Güncelleme : 14-03-2024 14:22

Sarp, gücünü Sap’tan aldı

Türkiye'nin lojistik şirketlerinden Sarp Intermodal, uluslararası operasyonlarında verimliliği artırmak için Sap’a geçiş yaptı. Bu geçiş, şirketin iş süreçlerini optimize ederek, rekabet gücünü arttıracak. Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Murat Keskin, “Sap, stratejimizi oluşturmamızda önemli bir rol oynadı” dedi.

Sarp, gücünü Sap’tan aldı

Geçen yılı 900 milyon TL tutarında rekor bir yatırımla kapatan Sarp Intermodal, altyapısı için de önemli bir yatırıma daha imza attı. Şirket, dijital dönüşümde Sap kullanmaya başladı. Sap’ın finans ve muhasebe modülleri ile birlikte kapsamlı konsolide raporlama yetenekleri de lojistikte rakiplerinden bir adım öne çıktı. Türkiye’de, Sap’ın en güncel versiyonu gerçek zamanlı olarak kullanabilen ilk lojistik şirketi olarak adını tarihe yazdırdı.

İŞİNE HAKİM OLDU

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sarp Intermodal Genel Müdür Yardımcısı Murat Keskin, “Finans, muhasebe, hazine, üretim, insan kaynakları ve diğer birçok iş sürecini bir araya getirerek, iş yapma şeklimizi daha da güçlendirdik. Lojistik operasyon tarafında kendi geliştirdiğimiz ERP yazılımı Sap’a entegre ettik. Bu sayede daha etkili envanter yönetimi, planlama süreçlerinin iyileştirilmesi ve gerçek zamanlı izleme imkanına kavuştuk. Değişikliğin avantajını müşteri memnuniyeti, hız ve maliyet kontrolü üzerinden ölçümleyerek sürekli iyileştirme sağlamayı planlıyoruz” dedi.

YENİLİKÇİ DÖNÜŞÜM

Sap’a geçiş süreçlerinin yalnızca teknolojik bir dönüşümü ifade etmediğine dikkati çeken Keskin, aynı zamanda iş kültürlerinde ve operasyonel süreçlerinde bir evrimi simgelediğini söyledi. Keskin, “Çalışanlarımızın yenilikçi dönüşüme olan adaptasyonunu ve katkılarını büyük bir memnuniyetle gözlemledik. İnovasyona olan bağlılığımız, sürdürülebilir rekabet avantajlarını elde etme stratejimizle bütünleşiyor. Operasyonel mükemmelliği ve sürdürülebilir büyümeyi yakalamak için dijital dönüşüm yatırımlarına devam edeceğiz. Bu sayede de hedeflerimize daha hızlı ulaşabileceğiz” diye konuştu.