Lojistik
Giriş Tarihi : 04-04-2024 12:52   Güncelleme : 04-04-2024 12:52

Afrika’ya yöneldi

Türkiye’nin lojistik firmalarından Ares, Avrupa pazarının ardından Afrika Kıtası’nda da yapılanmasını tamamladı. Şirketin Direktörü Berkay Boz, “Geçen yıl yüzde 25 büyüdüğümüz Fas taşımalarımızda 2024 yılında da yüzde 35 artış hedefliyoruz” dedi.

Afrika’ya yöneldi

Türk KOBİ’lerinin Fas ile ticaretleri her geçen gün daha bir üst seviyeye çıkmaya devam ediyor. 2023 yılında 4,4 milyar dolara olarak gerçekleşen ticaret hacmi, 2024 yılının ilk 3 ayında 710 milyon dolar oldu. Pazarın bu denli canlı olması ise lojistik firmalarının iştahını kabarttı.

MÜŞTERİNİN YANINDA

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ares Logistics Direktörü Berkay Boz, Fas’ın Avrupa’dan sonra Türkiye’nin ihracatı için büyük önem taşıdığını dile getirdi. Boz, “Fas’a taşımalarımızı artırıyoruz. Üretim ve pazarlama kapasiteniz ne kadar güçlü olursa olsun, ticaretinizi lojistik kabiliyetiniz ölçüsünde geliştirebilirsiniz. Kuzey Afrika’da özellikle Fas’ta güçlü bir lojistik altyapı kurduk. Türkiye ile bu ülke arasındaki ithalat ve ihracat taşımalarında, müşterimize özel avantajlarla öne çıktık. Yükün gerektirdiği donanımlara sahip araç ve bölgeyi çok iyi bilen şoförlerle taşımacılık yapıyoruz. Bu da hasarsız ve zamanında teslimat noktasında firmalarımızın yüzünü güldürüyor” dedi.