Güncel Haber
Giriş Tarihi : 08-12-2023 21:45   Güncelleme : 05-03-2024 21:18

Otobüsçüler iple çekiyor!

Busworld Turkey 2024 Fuarı, Busworld Kortrijk ve HKF Fuarcılık A.Ş. işbirliğinde 29-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. İstanbul Fuar Merkezi’nin 1 ve 3’üncü salonunda yapılacak fuara otobüs üretici ve yan sanayi firmalarının yoğun katılım göstermesi bekleniyor.

Otobüsçüler iple çekiyor!

İLİŞKİLER GÜÇLENİYOR

Uluslararası otobüs endüstrisi ve yan sanayi sektörünü buluşturan Busworld Turkey Fuarı, her iki senede bir düzenleniyor. 2022 yılında düzenlenen fuarda 84 ülkeden 11 bin 43 ziyaretçi ve 184 katılımcı İstanbul’da bir araya geldi. Türkiye de otobüs konusunda tek fuar olan ve sektör mensuplarını birleştiren Busworld Türkiye, 29-31 Mayıs 2024 tarihlerinde 10’uncu yılını kutlayacak. Fuar, özellikle Türkiye ve komşu ülkeler ile yeni iş ilişkilerinin kurulması ve var olan ilişkilerin güçlendirilmesi için kaçınılmaz bir fırsat olarak görülüyor. Fuar, iki holde 3 gün sürecek. Fuarda, farklı ülkelerden katılan yüzlerce firma, güncel ürün ve teknolojik yeniliklerini sektör profesyonelleri ile buluşturacak.

BULUŞMA NOKTASI

HKF Fuarcılık A.Ş. Fuar Direktörü Hande Çakıcı, Türkiye’nin Avrupa ve Ortadoğu arasındaki stratejik konumuna dikkat çekti. Çakıcı, “Busworld Turkey Fuarı, fuar katılımcılarının Türkiye, Avrupa, Ortadoğu, Yakın Doğu, Rusya ve Türkî Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa Ülkeleri, Kuzey Afrika ve Akdeniz ülkeleri pazarlarına ait potansiyel alıcılar ile yeni iş ortaklıklarının ve ilişkilerinin kurulduğu çok önemli bir buluşma noktası olarak öne çıktı. Busworld Turkey 2024’de otobüs, midibüs-minibüs üreticileri, yurtdışı, şehirlerarası ve şehir içi yolcu taşımacılığı yapan tüm kuruluşlar, ilgili ulaşım otoriteleri, ilgili dernek ve odalar, bankalar, medya mensuplarının da dahil olduğu otobüs ve ilgili endüstrilerden gelen ziyaretçiler yer alacak” dedi.