Advert

İTO Başkanı Öztürk Oran: 2018 fırsat yılı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Öztürk Oran, 2018 yılının fırsat yılı olacağını açıkladı. Oran, “Küresel ekonomi bu yıl, son 7 yılın rekorunu kıracak gibi görünüyor. Türk reel sektörü, şüphesiz pivot bir yıl olacak 2018’deki fırsatları kaçırmayacak” dedi.

İTO Başkanı Öztürk Oran: 2018 fırsat yılı
İTO Başkanı Öztürk Oran: 2018 fırsat yılı Admin
Bu içerik 3705 kez okundu.

İTO Başkanı Öztürk Oran, yeni yılın ülkemizde ve dünyada fırsatlarıyla birlikte geldiğini söyledi. Satın alma gücüne göre 2018'de global büyümenin yüzde 3.7’yi bulacağının altını çizen Oran, bununda 2011’den bu yana yeni bir rekor kırılması anlamına geleceğini ifade etti. Başkan Oran, bu tablonun da Türk reel sektörünün yatırım ufkunu daha da açacağını kaydetti.

EN KÖTÜSÜ GERİDE KALDI

Başkan Oran, “Dinamik iç tüketim yapımız, Kredi Garanti Fonu desteğiyle bankalarda kredi artışı, donuklaşan bazı firmaların harekete geçirilmesi, risklere direnç kabiliyetimiz ve reel sektöre güven aşılayan güçlü tedbir ve imkanlar, 2018'de Türkiye ekonomisinin büyüme adımlarını hızlandıracağına işaret ediyor. Hedeflenen yüzde 5’lik büyümenin çok daha üstüne çıkacağımıza şüphemiz yok. Türk varlıkları, yabancı yatırımcı için büyük bir potansiyel oluşturmaya devam etmektedir. Dünya ekonomisi pozitif seyrediyor. En kötünün geride kaldığı konusunda artık herkes hemfikir. En önemlisi, ekonomik ve siyasi risklere karşı dünyanın en dirençli ülkelerinden biriyiz. Yaşanan her olayda bunu ispat etmeyi başardık” dedi.

ORAN: TL'YE GÜVENNELİM

İTO Başkanı Öztürk Oran, döviz kurlarında son günlerde yaşanan gerilemeye dikkati çekerek, “Göreve başlar başlamaz dövizde gevşeme olacağını belirtmiştim. Şu anda gerileme oldu. Yeni yılda da devam edecek. Ümit var olalım, TL'ye güvenelim dedi. Bugün haklı çıktım. Kurların normal seyrine dönmesiyle, ihracatçılarımız yeni yılı ithal girdilerdeki üretim maliyeti avantajıyla karşıladı" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OSD destek verecek
OSD destek verecek
Negmar yüzde 50 indirim yaptı
Negmar yüzde 50 indirim yaptı