Güncel Haber
Giriş Tarihi : 09-11-2019 15:45   Güncelleme : 18-11-2019 09:42

Ekonomiye katkı

İstanbul Teknik Üniversitesi Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (İTÜ OTAM), yaptığı teknoloji yatırımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Vardiya sistemine gecen İTÜ OTAM, cirosunu da 5'e katlamayı hedefliyor.

Ekonomiye katkı

İTÜ OTAM, çözüm odaklı hizmet anlayışıyla otomotiv firmalarının yurtdışında planladığı testleri Türkiye’de gerçekleştirme başarısı yakalayarak büyümesini sürdürüyor. 2019 yılının başında 2,5 milyon TL’lik yatırımla WLTP Emisyon Test Laboratuvarı’nı devreye alan kurum, teknoloji yatırımlarına aralıksız devam ediyor. İTO OTAM, üçüncü vardiyaya geçmesiyle birlikte çalışan sayısını 35 kişiye çıkarttı.

MÜŞETİ ODAKLI YAKLAŞIM

Avrupa’daki test merkezleriyle aynı teknolojik altyapıya sahip olduklarını belirten İTÜ OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan, “Müşteri odaklı yaklaşımımız ve hizmet anlayışımızla otomotiv firmaları için en iyi çözümü sunmaya özen gösteriyoruz. Büyümemizin altında; müşteri odaklı şirket anlayışını İTÜ OTAM’da tahsis etmemiz, teknolojiyi yakından takip edip merkezimize yansıtmamız ve dijital dönüşüm projelerini hızlıca hayata geçirmemiz yatıyor. Bu kapsamda, sene başından itibaren WLTP Emisyon Test Laboratuvarı ve artırılmış gerçeklik platformu gibi önemli atılımlar gerçekleştirdik. Böylece, ülkemizde faaliyet gösteren otomotiv firmalarının yurtdışında planladığı Ar-Ge ve test çalışmalarını Türkiye’de karşılayarak söz konusu büyümemizi başarıyla sağladık” dedi.