Advert
Advert

Boşanınca şoför oldu

Fatma Güngör, eşinden boşandıktan sonra geçimini sağlamak için okul servisin de şoförlük yapmaya başladı. 40 yıllık hayatı boyunca hiç çalışmadığını dile getiren Fatma Güngör, hayatını idame ettirebilmek için tek yapabileceği işin şoförlük olduğunu söyledi.

Boşanınca şoför oldu
Boşanınca şoför oldu Admin
Bu içerik 9268 kez okundu.

Öğrenci servisi direksiyonunda Fatma Güngör’ü görenler, sektörün erkek egemen olması nedeniyle şaşırıp kalıyor. Eşinden boşandıktan sonra geçimini sağlamak amacıyla şoförlüğe başlayan 2 çocuk annesi Fatma Güngör, günün 10 saatini direksiyon başında geçiriyor.

Hedefinin uzun yolda daha büyük araçlar kullanmak olduğunu açıklayan Fatma Güngör, "Babam da şofördü. Eşimden boşandım. Yapacak bir işim yoktu ve çocuklarımı koruyup kollamam gerekiyordu. Hemen baba mesleği aklıma geldi. Yakın çevrem erkeklerin içinde ne işin var dedi. Niye kadından servis şoförü olmasın ki?. Yakında şehirler arasında şoförlük yapacağım. TIR şoförlüğüne kadar ilerlemek istiyorum. Kadının yapamayacağı iş yok” şeklinde konuştu.

HERKES MEMNUN

Konuya ilişkin Fatma Güngör, şöyle konuştu: "İlk araç kullanmaya başladığımda veliler şüpheyle yaklaştı. Ancak kurallara harfiyen uymam ve bir kadın olarak daha dikkatli araç kullanmam nedeniyle endişeleri tamamen ortadan kalktı. Şimdi veliler ve öğrenciler çok memnun. Aileler çocuklarını bir anneye emanet ettikleri için daha huzurlular. Benimde 2 çocuğum var ve kazandığım bu parayla onların iyi bir eğitim almasını sağlıyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu