Advert
Advert

Ulaşımda konfor sağlandı

Malatya’nın şehiriçi toplu taşıma hizmetlerini yürüten MOTAŞ, yeni otobüslerini teslim aldı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Hayata geçirdiğimiz projelerle ulaşımda konforu sağladık" dedi.

Ulaşımda konfor sağlandı
Ulaşımda konfor sağlandı Admin
Bu içerik 6527 kez okundu.

Alımı yapılan otobüsler için tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra bürokratlar ve siyasiler çok sayıda vatandaş katıldı. Toplu ulaşımın daha sağlıklı bir hale getirilmesi için çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya merkez ile ilçe ve kırsal mahalleler arasındaki ulaşımı yeniden planladıklarını açıkladı.

Başkan Çakır, "Ulaşım bütün şehirlerin üzerinde hassasiyetle durduğu hizmet anlamında büyük bir çaba ve planlamayı gerektiren bir konudur. Bu vesile ile bizler toplu taşımada ilk geldiğimiz günden itibaren sürekli araç filomuzu yeniliyoruz. Daha genç bir filo ile sağlıklı ve konforlu hizmet sunmaya gayret ediyoruz" dedi.

HALK OTOBÜSLERİ SEFERDE

Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya trafiğini rahatlatmak amacıyla dönüşüm projesi başlattıklarını da açıklayan Başkan Çakır, şöyle devam etti: "MOTAŞ ile minibüsçü esnafı arasında yapılan protokolle minibüslerden özel halk otobüslerine geçildi. D4 belgeleri ile hizmet vermekte olan minibüslerin bölge bölge özel halk otobüslerine dönüşümlerini sağladık. Battagazi- Hanımın Çiftliği, Topsögüt-Dilek, Yeşilyurt, Canlı Hayvan Pazarı-Sanayi, Bostanbaşı ve Yakınca bölgelerimizde toplam 117 adet halk otobüsünün dönüşümü yapıldı. MOTAŞ kendi araçlarını yenileyerek daha güvenli, sağlıklı, konforlu bir ulaşım hizmetini sürdürmeye devam ediyor. Bugün alımı gerçekleştirilen 10 adet aracımız hizmete girmiş olacak. MOTAŞ’ın önemli bir otobüs filosu var ve günde binlerce km yol yapılıyor. Bütün arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” Yapılan konuşmanın ardandan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve katılımcılar alımı gerçekleştirilen otobüsleri gezerek, incelemelerde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu