Advert Advert
Advert

Pirelli Türkiye'de iz bırakacak

Geliştirdiği ürün ve çözümleriyle dünya lastik sektörünün öncülerinden Pirelli marka endüstriyel lastiklerin üreticisi Prometeon Türkiye ekibi, iş ortaklarıyla Antalya'da bir araya geldi. Toplantıda iş ortakları ile 2017 yılını değerlendirirken 2018-2022 planları paylaşıldı.

Pirelli Türkiye'de iz bırakacak
Pirelli Türkiye'de iz bırakacak Admin
Bu içerik 4317 kez okundu.

Pirelli endüstriyel lastiklerinin üreticisi Prometeon Türkiye, “İz Bırakıyoruz” temalı iş ortakları toplantısını gerçekleştirdi. Etkinliğin ev sahipliğini, Prometeon Türkiye, Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO'su Alp Günvaran yaptı. Prometeon Türkiye bayilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 2017 yılı değerlendirmesi yapılırken 2018 yılına dair hedefler paylaşıldı. Prometeon Türkiye'nin ürünleri ve filolara yönelik hizmetleri detaylı şekilde anlatıldı.

2018 PİRELLİ'NİN YILI OLACAK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Alp Günvaran, 2017 yılında beklentilerin üzerinde bir başarı gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Günvaran, “Dünya ticari lastik pazarında Türkiye'nin pazar payı yüzde 1 iken 2017 yılında bizim Prometeon dünyası içerisindeki payımız yüzde 11 seviyelerinde gerçekleşti. Yani grup içerisinde Türkiye'nin dünya pazarındaki payından çok daha yüksek bir pazar payımız var. 2017 yılındaki başarılarımız sayesinde Prometeon dünyası içerisinde hem üretim hem de yönetim merkezi olmayı başardık. Bugün Türkiye'deki ekip arkadaşlarımız 33 ülkenin yönetimini gerçekleştiriyor. Avrupa'da yapılan toplam aylık satışların yüzde 42'si, Avrupa toplam cirosunun yüzde 38’i burada yapılan çalışmaların sonucu gerçekleşiyor. Bu başarıları beraberce elde ettik” dedi. 2018-2022 planlarına da değinen Günvaran, “Önümüzdeki 5 yıllık dönemde iddialı hedeflere sahibiz. Üretim kapasitemizi artırarak, portföyümüzü genişleteceğiz. Filo yaklaşımımızla hizmetlerimizi çeşitlendireceğiz. Yine bunun yanında markamıza yatırım yaparak başarılarımızı daha da artıracağız. 2018 iz bıraktığımız bir yıl olacak” şeklinde konuştu.

PAZAR BEKLENTİNİN ÜZERİNDE BÜYÜDÜ

2017 yılında Türkiye'de ticari lastik pazarında ciddi bir büyüme yaşandığına ve yaşanan büyümenin sektörün tahminlerinin bile üstünde gerçekleştiğine dikkat çeken Prometeon Türkiye Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak, "Türkiye'de lastik pazarı beklentilerin üzerinde bir büyüme gösterdi. Yüzde 11'lik büyümede Türkiye'de ticari araç üretiminin artarak devam etmesi, vergiler dolayısıyla Avrupa ve Türkiye’de üretilen ürünlere olan talebin artması, üretimin Türkiye’ye kayması etkili oldu. Vizyonumuz sayesinde 2017 yılında pazardaki büyümeyi öngördük ve iyi bir planlama ile hem pazar payımızı yüzde1,1 artırdık hem de satışlarımızı ciro bazında yaklaşık yüzde 45, adet bazında yüzde 20’ye yakın artırdık” dedi.

İŞ ORTAKLARI DA SAHNEYE ÇIKTI

Toplantının ardından gerçekleşen atölye çalışmalarında bayiler ürün ve hizmetler kapsamında 7 farklı konu başlığını ele alarak Prometeon yönetimine öneri ve beklentilerini aktardıkları sunumlarını gerçekleştirdi. Prometeon iş ortakları ile beraber Prometeon yöneticileri iz bırakmak üzere birbirlerine söz vererek Türkiye haritasının yer aldığı panoda kendi bölgelerine imza attı. Antalya'da Rixos Premium Belek’te yaklaşık 150 kişinin katılımı ile gerçekleşen toplantı Ziynet Sali’nin sahne aldığı gala yemeği ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor