Advert Advert
Advert

ÖHO esnafının umudu İstanbul

Türkiye genelinde faaliyet gösteren özel halk otobüsü esnafının sorunlarına Isparta'da düzenlenen çalıştayda çözüm arandı. Çalıştaya İstanbul Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık başta olmak üzere toplam 14 il'in esnaf odası ve kooperatif başkanları katıldı.

ÖHO esnafının umudu İstanbul
ÖHO esnafının umudu İstanbul Admin
Bu içerik 7864 kez okundu.

Isparta Özel Halk Otobüsü Esnaf Odası'nın evsahipliğinde; Tokat, Burdur, Antalya, Kayseri, Kütahya, Niğde, Bursa, Edirne, Samsun, Kocaeli, Adana, İstanbul ve Ankara Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odaları ve kooperatif Başkanları bir araya geldi. Oda başkanları, sektörün temel sorunlarında biraraya gelerek ortak hareket edeceklerini açıkladı. Halk otobüsü temsilcileri toplantı öncesi Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Yavuz ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde Süleyman Demirel Üniversitesi ve işletme bölgelerini ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Türkiye Özel Halk Otobüsü Platformu olarak bütün esnafını kapsayacak şekilde hareket ettiklerini belirten Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık, bu tür toplantıların düzenli aralıklarla süreceğini söyledi. Barida Otel'de yapılan Toplu Ulaşım Çalıştayı'nda bir araya gelen oda başkanları, temel sorunlar noktasında tek bir mevzuat hazırlanması yönünde fikir birliğine vardı. ÖHO yönetmenliği, ücretsiz taşımalar ile ilgili mevzuat değişikliği yapılması ve gelir desteği miktarının artırılması ile ilgili girişimlerin yoğunlaştırılması, KDV indirimi veya muafiyeti ile ilgili konuların acil olarak girişimlerde tekrar bulunarak yoğunlaştırılması ile Ankara TBMM, hükümet ile illerin milletvekilleri düzeyinde lobi faaliyetlerinin yapılması kararı alındı. Özulaş A.Ş Genel Müdürü İsmail Yolcu'nun katıldığı ve görüş bildirdiği Çalıştayda, birlik beraberlik içinde esnafın sorunlarına çözüm yolları görüşüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor