Advert

Turizmciler U-ETDS'yi takmadı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü seyahat acentelerine U-ETDS veri gönderme zorunluluğuyla ilgili uyarılarda bulundu.

Turizmciler U-ETDS'yi takmadı
Turizmciler U-ETDS'yi takmadı Admin
Bu içerik 828 kez okundu.

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü seyahat acentelerine U-ETDS veri gönderme zorunluluğu hakkında uyarılarda bulundu. Karayolu Düzenleme Genel Müdür vekili Mahmut Gürses imzasıyla TÜRSAB'a gönderilen yazıda veri gönderme zorunluluğuyla ilgili Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 40'ıncı maddesi hatırlatıldı.

BİLGİLER SİSTEME GİRİLECEK

Yazıda şu ifadelere yer verildi: "A1, A2, B2 ve D2 yetki belgesi sahiplerinin yapacakları arazi, grup veya mekik seferlerinde sefere göndereceği taşıtın plakası ve ATS bilgileri, taşıtta görevli personel bilgileriyle birlikte yolculara ait 37'nci maddenin ikinci fıkrasında belirtilen bilgileri seyahatin başlangıç saatinden en geç 1 saat öncesine, seyahati yapamayan bu durumun meydana geldiği saatten en geç 30 dakika sonrasına kadar Bakanlığın U-ETDS sistemine işlemek iletmek zorundadırlar. Bu fıkraya uymayan yetki belgesi sahiplerine 10 uyarma verilir."

HASSASİYET GÖSTERECEKSİNİZ

Karayolu taşıma mevzuatı çerçevesinde tarifesiz yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunmak üzere düzenlenen yetki belgeleriyle yerli veya yabancı turistlerin grup olarak taşındığı ifade edilen yazıda "Ülkemizde özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turizm sektöründe yoğunluk yaşandığı değerlendirilerek mevzuatımız çerçevesinde adlarına yetki belgesi düzenlenen firmaların herhangi bir mağduriyetle karşılaşmamalarını teminen yukarıdaki belirtilen yükümlülükleri yerine getirirken azami hassasiyet göstermeleri önem arz etmekdir" denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Naci Yağız güven tazeledi
Naci Yağız güven tazeledi
Hürjet'te ön tasarım tamam
Hürjet'te ön tasarım tamam