Demir Yolu
Giriş Tarihi : 30-11-2017 12:53   Güncelleme : 30-11-2017 12:53

Çin'den Fransa'ya gidiş 3 hafta

Endüstriyel lojistikte global oyuncu olan Gefco Grubu’nun konteyner yüklü treni, 11 bin km’lik Çin-Fransa yolculuğunu tamamladı. Tren, PSA şirketi için Çin'in Wuhan şehrinden Kuzey Fransa'daki Dourges bölgesine 40’lık konteynerleri 3 haftadan kısa sürede taşıdı.

Çin'den Fransa'ya gidiş 3 hafta

Blok yük treni, Çin'in Wuhan şehrinden ayrılarak konteynerleri Kazakistan, Rusya ve Beyaz Rusya üzerinden Fransa’ya taşıdı. Demiryolu şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum olan United Transport and Logistics Company (UTLC), Kazakistan’ın Dostık ve Beyaz Rusya’nın Brest şehirleri arasındaki 1520 mm ray genişliğindeki demiryolu bölümünde hizmet sağladı.

GÜNDE 600 KM İLERLEDİ

Blok yük treni, Fransa'daki Dourges Terminali'ne varmadan önce Polonya ve Almanya üzerinden ilerledi. Gümrük işlemlerinin ardından, sevkiyat doğrudan Kuzey Fransa'nın Douvrin bölgesindeki otomotiv devi PSA'ya ait olan Française de Mécanique fabrikasına yapıldı. 40’lık konteynerlerle yüklü tren, İpek Yolu ticaret koridoru boyunca yedi ülkeden günde ortalama 600 km hızla geçerek 3 haftadan daha kısa sürede varış noktasına ulaştı.

ETKİN VE EMNİYETLİ ÇÖZÜM

Gefco Freight Forwarding İdari Başkan Yardımcısı Anthony Gunn, konuyla ilgili şunları söyledi: “Lojistik sektöründe edindiği 65 yılı aşkın tecrübesiyle Gefco, 4 yılın üzerinde bir süredir Asya'dan Avrupa'ya demir yoluyla sevkiyatlar yapıyor. Grubumuz, iki kıta arasındaki ticaretin büyümesi ile birlikte demir yoluyla yapılan konteyner sevkiyatını destekliyor. Müşterilerimizin gereksinimlerini karşılamak ve işletme gelişimlerini desteklemek için sürekli olarak etkin, esnek, güvenilir ve emniyetli çözümler aramaya devam ediyoruz.”

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA