Advert
Advert

Çin'den Fransa'ya gidiş 3 hafta

Endüstriyel lojistikte global oyuncu olan Gefco Grubu’nun konteyner yüklü treni, 11 bin km’lik Çin-Fransa yolculuğunu tamamladı. Tren, PSA şirketi için Çin'in Wuhan şehrinden Kuzey Fransa'daki Dourges bölgesine 40’lık konteynerleri 3 haftadan kısa sürede taşıdı.

Çin'den Fransa'ya gidiş 3 hafta
Çin'den Fransa'ya gidiş 3 hafta Admin
Bu içerik 7906 kez okundu.

Blok yük treni, Çin'in Wuhan şehrinden ayrılarak konteynerleri Kazakistan, Rusya ve Beyaz Rusya üzerinden Fransa’ya taşıdı. Demiryolu şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum olan United Transport and Logistics Company (UTLC), Kazakistan’ın Dostık ve Beyaz Rusya’nın Brest şehirleri arasındaki 1520 mm ray genişliğindeki demiryolu bölümünde hizmet sağladı.

GÜNDE 600 KM İLERLEDİ

Blok yük treni, Fransa'daki Dourges Terminali'ne varmadan önce Polonya ve Almanya üzerinden ilerledi. Gümrük işlemlerinin ardından, sevkiyat doğrudan Kuzey Fransa'nın Douvrin bölgesindeki otomotiv devi PSA'ya ait olan Française de Mécanique fabrikasına yapıldı. 40’lık konteynerlerle yüklü tren, İpek Yolu ticaret koridoru boyunca yedi ülkeden günde ortalama 600 km hızla geçerek 3 haftadan daha kısa sürede varış noktasına ulaştı.

ETKİN VE EMNİYETLİ ÇÖZÜM

Gefco Freight Forwarding İdari Başkan Yardımcısı Anthony Gunn, konuyla ilgili şunları söyledi: “Lojistik sektöründe edindiği 65 yılı aşkın tecrübesiyle Gefco, 4 yılın üzerinde bir süredir Asya'dan Avrupa'ya demir yoluyla sevkiyatlar yapıyor. Grubumuz, iki kıta arasındaki ticaretin büyümesi ile birlikte demir yoluyla yapılan konteyner sevkiyatını destekliyor. Müşterilerimizin gereksinimlerini karşılamak ve işletme gelişimlerini desteklemek için sürekli olarak etkin, esnek, güvenilir ve emniyetli çözümler aramaya devam ediyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu