Güncel Haber
Giriş Tarihi : 24-05-2019 17:23   Güncelleme : 13-07-2019 00:19

Karabulut adaylıktan çekildi

Ulaşım Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Hüseyin Karabulut, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından çekildi. Karabulut, 23 Haziran 2019 Pazar günü tekrarlanacak olan seçimlerde AK Parti adayı Binali Yıldırım'ı destekleyecek.

Karabulut adaylıktan çekildi

Hüseyin Karabulut, Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı olarak seçime katıldım. Seçimin ardından bir takım şaibeli olaylar yaşandığı tespit edildi ve akabinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye seçiminin yenilenmesine karar verildi. Sandıkta yapılan oyunu gördüğüm için sayın Binali Yıldırım lehine adaylıktan çekilmenin doğru olacağını düşündüm.

Aynı zaman da; Yolcu taşımacılık sektörünün güçlü sivil toplum kuruluşu olan İstanbul Yazıhanecileri ve Otobüsçüler Derneği (İYODER) 2. Başkanıyım. Gerek Ulaştırma Bakanlığı döneminde gerekse Başbakanlığı döneminde sektörümüzün gelişiminde büyük katkıları olan Sayın  Binali Yıldırım'ı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde üyelerim ile birlikte destekleme kararı aldık. Seçimlerin yapılacağı 23 Haziran 2019 Pazar gününe kadar da ben ve ekibim, Sayın  Binali Yıldırım adına sahada çalışma yapacağız. Tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, Sayın  Binali Yıldırım'ı desteklediğimizi bir kez daha dile getiriyorum."