Advert

Minoto’da İlk Satış

Bayiler tarafından satışa sunulan sıfır kilometre araçları tüketicilerle buluşturan dijital pazar yeri Minoto’da ilk araç satışı gerçekleşti. Eylül 2019'da faaliyetlerine başlayan Minoto, Türkiye çapında kısa sürede 5 otomobilin satışına aracılık etti. 21 markanın yer aldığı platform üzerinden satışı yapılan ilk araçların Peugeot, Nissan ve Aston Martin gibi farklı segmentlere hitap eden markalar olması dikkat çekti.

Minoto’da İlk Satış
Minoto’da İlk Satış Admin
Bu içerik 1429 kez okundu.

“Minimum efor, maksimum oto!” anlayışıyla yola çıkarak Türkiye’de bir ilke imza atan, bayiler tarafından satışa sunulan sıfır kilometre otomobillerin güncel fotoğraf ve bilgilerini, tüketicilerle buluşturan dijital pazar yeri Minoto, faaliyete başladığı 1.5 ay gibi kısa bir sürede toplamda 5 otomobilin satışına aracılık etti. 21 markanın yer aldığı Minoto platformu üzerinden satışı gerçekleştirilen ilk araçların Peugeot, Nissan ve Aston Martin gibi farklı segmentlere hitap eden markalar olması dikkat çekti.

BAYİLERE GÜNDE 15 ÇAĞRI

Minoto’nun daralan otomotiv pazarına canlılık getiren bir seçenek olduğunu vurgulayan şirket müdürü Ferhat Albayrak, kısa süre içerisinde pazarı hareketlendirerek bayilerin trafiklerini artırdıklarını belirtti. Ferhat Albayrak, “Bir ay içerisinde sitedeki ziyaretçi sayımız 200 bini geçti. Minoto üzerinden bayilere günde 15 çağrı yönlendirerek önemli bir trafik yaratıyoruz. Bu, bulunduğumuz pazar şartları göz önüne alındığında çok iyi bir rakam” diye konuştu.

ARADAKİ MESAFELERİ KALDIRDI

Bayilere farklı şehirlerden talep gelmesini sağlayarak yeni satış kanalları oluşturduklarını ifade eden Albayrak, “Örneğin Sivas’ta ikamet eden bir müşteri, aradığı aracı Minoto üzerinden İstanbul’daki bir bayi ile görüşerek buldu ve satın aldı. Çünkü aradığı donanım ve renkteki aracı, Türkiye’nin neresinde olursa olsun platformumuzdaki bayiden birebir görebildi. Bizim ana hedeflerimizden birisi de zaten İzmir’deki aracı Erzurum’a, Trabzon’daki aracı ise Adana’ya sattırabilmek. Yani sıfır araç satışında mesafeleri ortadan kaldırıyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geleceği tasarladılar
Geleceği tasarladılar
Ford'un yeni müdürü Çoşkun
Ford'un yeni müdürü Çoşkun