Kara
Giriş Tarihi : 26-02-2020 19:31   Güncelleme : 26-02-2020 19:34

Otogar da eylem

İçerisinde 168 yazıhane ve 700 civarında iş yeri bulunan Büyük İstanbul Otogarı'nda esnaf, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kiraların yüksek tuttuğunu ileri sürerek eylem yaptı.

Otogar da eylem

Büyük İstanbul Otogarı'nın yazıhane ve ticari alanların yönetimi belediyenin iştirak şirketlerinden Boğaziçi A.Ş.'ye geçti. Boğaziçi A.Ş., ticari alanlar için Boğaziçi A.Ş., kiraya çıktı. İş yeri kiralarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yüksek tutulduğunu ileri süren otogar esnafı, eylem yaptı. Otogar içerisinde yaşanan haksız uygulamaya değinen esnaf, burada basın açıklaması yaparak sorunların bir an önce çözüme kavuşturulmasını istedi.

Otogar içerisinde bulunan Atatürk büstü önünde toplanan otogar esnafı, burada eylem yaptı. Otogar Esnaf Derneği Başkanı Şahap Önal, "Biz burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin haksız ve hukuksuz uygulamalarını dile getirebilmek için ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi adına basın açıklaması yaptık. Otogarda çok ciddi sorunlar var. Burada 25 yıldır ağır hak mağduriyeti yaşamış binlerce esnaf ve iş yeri sahipleri var. Bu insanlar Ekrem İmamoğlu'nun seçimden önce vermiş olduğu sözlere rağmen biz buradaki sorunları biliyoruz" dedi.

SÖZÜNÜN ARKASINDA DUR

İş yeri sahiplerinin kendi aralarında ciddi sorunlar yaşadığını kaydeden Önal, "Buradaki sorunların muhataplarıyla çözeceğiz sözüne rağmen 1 yıldır hem belediye zarar etti hem de iş yeri sahipleri kendi aralarında çok ciddi sorunlar yaşadı. Bu sorunlar daha da büyüdü. Biz, Ekrem İmamoğlu'nun vermiş olduğu sözün arkasında durmasını bekliyoruz. Bir an önce bizlerle görüşmesini talep ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi hiç kimseye tebligat yapmadan alt katlarda bulunan iş yeri sahiplerini mağdur etti. Bazı iş yerlerini yıktı. Şimdi alt kiracılar ile sözleşme yapmaya kalkıyor. Asıl tapu sahipleri olan buraya finans sağlayan ve 25 yıldır çok ciddi sorunlar yaşayan bu hak sahiplerini tanımıyor. Bunların alt kiracılarını tanıyor. Onlara da çok ciddi kira meblağları koyuyor. Biz idare mahkemesine gideceğiz. Bu sorunlar devam ederse otogara yeni bir kayyum atanmasını talep edeceğiz" şeklinde konuştu. Grup yapılan basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.