Güncel Haber
Giriş Tarihi : 02-04-2020 21:47   Güncelleme : 02-04-2020 21:47

TIR sürücülerine zorunlu korona testi

Dünya genelinde hızla yayılan korona virüse karşı ülkemizde de ciddi tedbirler alındı. Türkiye’de virüsün görülmeye başladığı günden itibaren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı çalışmalarla Türk halkının gönlünde taht kurdu. Bakanlık virüsün yayılmasının önüne geçmek için şimdi de Kapıkule Sınır Kapısı'nda TIR sürücülerini teste tabi tutacak.

TIR sürücülerine zorunlu korona testi

Korona virüs tedbirleri kapsamında Avrupa'ya açılan sınır kapılarının yolcu giriş-çıkışlarına kapatılıp, sadece TIR'ların geçişlerine izin verildiği Kapıkule Sınır Kapısı'nda önlemler en üst seviyeye çıkarıldı. Ülkeye giriş yapan TIR'lar dezenfekte edilirken, sürücüleri de ateşleri ölçülüp, kontrolden geçiriliyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun girişimleri sorucu Sağlık Bakanlığı ile korona virüsü tedbirleri kapsamında işbirliği yapıldı. Yapılan işbirliği çerçevesinde Kapıkule Sınır Kapısı’nda bundan sonra giriş yapan tüm TIR sürücülerine korona virüs testi yapılacak. Testin ardından sürücüler, karantina kuralına tabi tutulacak. Kapıkule Sınır Kapısı’nda başlayacak olan bu uygulama, diğer sınır kapılarında da hayata geçirilmelidir.

 

@
Pınar Yıldız 5 ay önce
Sınır ötesi çalışanlar, uzun mesafe nakliyat yapanlar havayolu ekipleri ve sağlık görevlileri koronavirüsle enfekte olmuş biriyle temas kurmadıkları müddetçe karantinadan muaf tutulacak. Şehirler arası nakliyatyapanlar valiliklerden izin alan kişilerin ev eşyalarının taşıma işlemini gerçekleştirebilecekler. Aynı zamanda tedarik zincirinin bozulmaması için yük taşıma işlemleri de yapılabilmektedir.
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA