Güncel Haber
Giriş Tarihi : 17-12-2020 17:52   Güncelleme : 17-12-2020 17:52

ŞEGAY’ı kurdular

Şırnak’ta görev yapan gazeteci ve yazarlar tek çatı altında bir araya geldi. Bölgede faaliyetlerini yürüten basın emekçileri, Şehr-i Nuh Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti’ni (ŞEGAY) kurarak çalışmalara başladı.

ŞEGAY’ı kurdular

Derneğin kurucu başkanı Halil Azizoğlu, kısa bir süre içerisinde cemiyetin kongresini gerçekleştireceklerini söyledi. Cemiyeti kurmaktaki amaçları hakkında bilgi veren Azizoğlu, “ilimiz genelinde yazarlarımız ve gazeteci meslektaşlarımız ile bu işte görev alan arkadaşlarımızın her birinin sorun ve sıkıntılarını tespit ettik. Bu sorun ve sıkıntıların birçoğunun da ortak olduğunu görünce böyle bir cemiyeti kurmaya karar verdik” dedi.

IŞIK OLACAKLAR

İlk kongreyi Korona Virüs Salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamalardan dolayı yapamadıklarını ama kısıtlamalar kaldırıldığı an da kongre tarihini duyuracaklarını söyleyen Azizoğlu, şöyle konuştu: “Yazar ve gazeteci meslektaşlarımızla ilk etapta kaynaştırma etkinliği düzenlemeyi planlıyoruz. Akabinde cemiyetimizin tanıtım programını hayata geçireceğiz. Sonrasında ise çeşitli proje çalışmalarında bulunacağız. Cemiyetimiz hem yazarlarımıza hem de gece gündüz demeden sahada canla başla çalışan gazetecilerimize ışık olacaktır. Ayrıca gazeteci dostlarımızı maddi ve manevi yönleriyle geliştirmek, ilerletmek, korumak ve yüceltmek ana hedefimizdir.”