Güncel Haber
Giriş Tarihi : 26-12-2020 23:15   Güncelleme : 26-12-2020 23:15

Mustafa Ilıcalı otobüsçüden para istedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclis toplantısı üyelerinin katılımı yapıldı. Toplantının gündemine ise AK Parti eski milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın 150 bin TL otobüsçüden para talep etmesi damga vurdu.

Mustafa Ilıcalı otobüsçüden para istedi

TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi toplantısında Korona Virüs salgını dolayısıyla sektör mensuplarının yaşadığı sıkıntılar görüşüldü ve çıkış yolları arandı. Toplantının ikinci ana gündem maddesi ise çıkartılması planlanan Toplu Taşıma Kanunu idi. Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı başta olmak üzere İSTAB ve TTDER yetkilileri de konu hakkında görüş bildirdi.

İŞİN BEDELİ 150 BİN TL

Toplantıya görüş bildirmek için katılan AK Parti eski milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, kanun tasarısının hazırlanması noktasında sektör mensuplarına yardımcı olabileceğini ifade etti. Ilıcalı, bu iş içinde başta özel halk otobüsçüleri olmak üzere turizm taşımacılarının, servis taşımacılarının ve karayolu yolcu taşımacılarının kendisine 150 bin TL bedel ödemesi gerektiğini dile getirdi. Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın bu açıklamasının ardından sektör mensuplarının da “Korona Virüs salgını ile ciddi ekonomik kayıplar yaşarken, Mustafa Ilıcalı bizi yolmanın peşinde. Sektör meclis üyeleri de buna çanak tutuyor” diye serzenişte bulunduğu iddia edildi.

UMUDUMUZ AK PARTİ

Öte yandan sektörün kanayan yarası haline gelen Toplu Taşıma Kanunu hakkında TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, Ak Parti’de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile görüştü. Yapılan görüşmede Özhaseki, “Biz zaten Toplu Taşıma Kanunu konusunda bir çalışma yapıyoruz. Sizde bununla ilgili bir çalışma yapıp dosyanızı bize sunabilirsiniz” dediği öğrenildi. Yani sektör temsilcileri taleplerini Mehmet Özhaseki’ye ilettiği takdirde, taleplerini kanun diline ücretsiz çeviren bir ekip Ak Parti’de zaten var.

@
İrfan Kalkan 3 hafta önce
Sn: Ahmet Türkoğlu, Ilıcalı için yaptığın yoruma canı gönülden katılıyorum. Eline, Yüreğine sağlık Hemşehrim. Yapılan yanlışlara Tenkitin için Teşekkür Ediyorum. Vekilken yapamadığını sivilken yapamayacağını Belirttiğin için. Bizim camiada herkes yüksekten atmayı seviyor. Çünkü söylenen yalanları sorgulayan yok. Yalanları doğrudan daha güzel anlatıyorlar utanmadan.

Ne diyordu Değirmenci Dayı: “Bu nasıl çark ulan!. Buğday bizim, ezilen biziz. Un olan biziz. Aç kalan biziz. Kim ulan bu doymak bilmeyen soysuz…?”
Ahmet Türkoğlu 3 hafta önce
Mustafa Ilıcalı ;
GENEL TRAFİK GÜVENLİĞİ KAPSAMINDA tüm ülkemize, insanlarımıza Borçludur.
Yani bu konuda Hiçbirşey yapmamışdır.

Bu kapsamda, Otobüscüye de Borçludur...
Ahmet Türkoğlu 3 hafta önce
Mustafa Ilıcalı' nın;
1. İnsanlığına,
2. Titrine,
3. Vekillik mazisine,
4. Zaten almakta olduğu yüksek -vekil emeklilik- maaşına yakışmamışdır.
5. Hergün batışlar yaşanan ve kendisinin de bizatihi şahidi olduğu OTOBÜSCÜLER e yardımcı olması gerekirken,
"BATANA 1 TEKME DAHA VURMAK" durumunu teklif etmiştir.
6. Vekilliğinde de gündeme gelen bu "YILAN HİKAYESİ KANUN" için yardımcı olmamışsa;
A. Para verilmediğinden midir?
B. Yardımcı olamamışsa; şimdi vekil değilken, nasıl yardımcı olabilecek?
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA