Güncel Haber
Giriş Tarihi : 15-02-2021 22:30   Güncelleme : 15-02-2021 22:30

Yatırıma devam

Otomotiv tedarikçilerinden İnci Holding, 2021 yılında iki haneli güçlü bir büyüme hedefi koydu. Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “Temkinli bir iyimserlikle mevcut faaliyet alanlarımızda kapasite artırıcı, ürün ve hizmet geliştirici projeleri devreye alacağız” dedi.

Yatırıma devam

Ege’den dünyaya açılan İnci Holding, 2021’de de büyüme trendini artırarak sürdürmeyi planlıyor. Salgının gölgesinde geçen 2020’yi çevik yönetim anlayışıyla grup şirketlerinde büyümeyle kapatan İnci Holding, bu yıl için temkinli iyimserliğini koruyup, büyüme planlarını bu çerçevede yaptı.

FIRSATA ODAKLANDI

Konuya ilişkin açıklama yapan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “Şirketimizde sadece risklere değil, fırsatlara da odaklanıyoruz. Salgın süreciyle birlikte Avrupa ve Asya’dan olan tedarik riskini azaltmak üzere yeni kaynak arayışına girdik. Bu bağlamda otomotiv ve lojistik sektörlerinde kapasite artışı ile ürün ve hizmet geliştirici projelerimizi ön planda tutacak bir planlama yaptık. Turizm sektörünün 2023’ten önce 2019 seviyesine gelmesi beklenmediği için en zorlu toparlanmayı bu sektörde yaşayacağımızı düşünüyoruz. Bu sektörde hizmet veren ve ürettiği otel ekipmanları birçok zincir otelde yer alan ISM Minibar şirketimizde oyun planımızı toparlanma sürecinin daha uzun soluklu olacağını öngörerek, hizmet ve ürün paletini farklı sektörlere de genişletecek şekilde yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜME ÖNGÖR

Grup şirketlerinde üretim ve ihracatın tüm hızıyla sürdüğünü belirten Gök, 2021’de de faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda iş planını nakit ve kâr odağını sürdürerek büyüme öngörecek şekilde yaptıklarını ifade etti. Gök, “Toplam üretimimizin yüzde 60’ını altı kıtada 100’ü aşkın ülkeye ihraç ediyoruz. Ürettiğimiz jant, akü ve minibarları Ege’den dünyaya ulaştırıyoruz, çok sayıda ülkeye lojistik hizmeti veriyoruz. 2021’in ilk çeyreğinde hedef pazarlarımızda geçici bir daralma öngörmekle birlikte, aşıların yaygınlaşması ve etkileriyle orantılı olarak 2021’in ikinci çeyreğinden itibaren toparlanma olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.