Güncel Haber
Giriş Tarihi : 27-03-2021 22:11   Güncelleme : 27-03-2021 22:11

Kazanıyor ki, yatırıyor

Maxion İnci Jant Grubu, Manisa OSB Bölgesi’ndeki 5’inci fabrikasının inşaat ve altyapı çalışmalarını tamamlandı. 250 milyon TL tutarında yeni tesiste ticari araçların jant üretimi yapılacak.

Kazanıyor ki, yatırıyor

2022 yılında resmen faaliyete geçmesi planlanan yeni fabrikayla birlikte ilk etapta 80 kişi istihdam edilecek. İlave istihdamla birlikte Maxion İnci Jant Grubu’nun toplam çalışan sayısının bin 800 kişi olacağı açıklandı. Bu yatırımla mevcut ticari araç jant üretim kapasitesinin 3 milyon adette çıkması hedefleniyor.

BÖLGEDE TEK ÜRETİCİ

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Maxion İnci Jant Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim “Hali hazırda yaptığımız üretim, istihdam ve ihracat ile gurur duyuyoruz. Avrupa ve Amerika pazarları başta olmak üzere artan ihracat taleplerini karşılamak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. 250 milyon TL’lik yeni fabrika yatırımımızla Türkiye’mizin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 5’inci fabrikamızda ticari araç jant üretimi yapacağız. Yeni yatırımımızla yıllık jant üretim kapasitemizi yaklaşık 13 milyona çıkaracağız. Avrupa’nın, Afrika ve yakın Doğu’nun en büyük ticari araç jant üreticisi olarak yeni yatırımın kazandıracağı, 50 milyon USD ek ihracat ile Avrupa, Amerika, Afrika ve Yakın Doğu pazarlarındaki liderlik konumumuzu daha da güçlendirmiş olacağız. Yeni fabrikamız, Akıllı Fabrikalar hedefimize uygun olarak ileri otomasyon ile Endüstri 4.0 uygulamaları açısından da ileri teknolojiye sahip bir tesis olacaktır” ifadesini kullandı. Maxion İnci Jant Grubu halihazırda yılda 10 milyon adet binek, hafif ticari ve ağır ticari araçlar için sac ve alüminyum jant üretimi gerçekleştiriyor. Şirket, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde binek ve ticari araç jant üretimiyle yıllık 420 milyon USD satış yapıyor.