Güncel Haber
Giriş Tarihi : 29-03-2021 19:20   Güncelleme : 29-03-2021 20:18

Geleceğin inşa ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Odası’nın ( ZTO) destekleriyle, Mesleki Eğitim birliği Protokolü kapsamında; Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) hizmet verecek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı.

Geleceğin inşa ediyor

Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, ALOSBİ Müteşebbis Heyet Üyeleri ve Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan ile sanayicilerin katılımıyla temeli atılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 23 bin 486 metrekarelik bir alanda yer alacak ve tamamlandığında 24 derslikli olacak.

KALİFİYE ELEMAN

Türkiye’nin her yerinden gelecek öğrencilerin barınması için yurt binasının yanında spor salonunun da içinde yer aldığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, sanayinin ihtiyaç duyduğu teknik ara eleman ihtiyacına da cevap verecek. 2022-23 öğretim yılında hizmet vermesi planlanan okul, yetiştireceği kalifiye ara eleman sayesinde bölgeye yeni yatırımların çekilmesine de yardımcı olacak.

SANAYİ BÖLGESİ

ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, salgın önlemleri nedeniyle dar bir katılımla gerçekleştirilen törendeki konuşmasında; Ar-Ge ve inovasyonun artan önemine vurgu yaptı. Tezcan, sanayimizin ara eleman ihtiyacının artması, Aliağa ve çevresindeki Menemen ve Bergama gibi ilçelerde hızlı sanayileşme, Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nin hem sosyal sorumluluğunu yerine getirmek hem de bölge işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ALOSBİ’nin kendi bünyesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurma ihtiyacını dile getirdi.

TALEPLERE CEVAP

Tezcan ayrıca; ALOSBİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin stratejik hedeflerinden bahsederek, kaliteli eğitim ve öğretim ortamının yaratılması, sanayinin ihtiyaçlarına cevap verebilen kalitede iş gücünün sağlanmasına yönelik olacağını belirtti. Temeli atılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenlere teşekkür eden Tezcan, daha da güçlü ALOSBİ için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.