Güncel Haber
Giriş Tarihi : 10-04-2021 22:26   Güncelleme : 10-04-2021 22:26

Nakliyeciler eylem yapacak

Doğu’da ve Batı’da sorun yaşayan Türk nakliyecileri, seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyurmak için harekete geçmeye hazırlanıyor. Bir gurup nakliye firma sahibi ve TIR sürücülerinin İstanbul’da eylem yapacağı ifade ediliyor. TIR sürücülerinin İstanbul köprülerini kapatması, trafiğin felç, hayatın ise durması anlamına geliyor.

Nakliyeciler eylem yapacak

Yunanistan, Türk TIR sürücülerinin vize başvurularını reddetti. Türk nakliyeciler Rusya’da belge sıkıntısı yaşanıyor. Gardaş dediğimiz Azerbaycan ise Türk araçlarının geçişini engellemek için sorun üstüne sorun yaşatıyor. Türkiye’nin ihracat yüklerini taşıyan Türk TIR sürücülerinin ise yaşadığı sorunları görmezden gelmeleri, isyanın fitilini ateşledi. Kamuoyu oluşturup Hükümeti harekete geçirmeyi planlayan nakliyecilerin, İstanbul’da eylem hazırlığına başladığı öğrenildi.

TÜRKLER İSYANDA!

Yaşanan sorunlar karşısında çaresizce çözüm bekleyen Uluslararası Nakliyeciler, “Geçiş belgelerimiz sınır kapılarında bitti. Ülkemizin ihracatını taşımaya çalışan bir Türk nakliye sektörü var. Gelecek ilen gidecek ilen plan yapmaya çalışan, milyonlarca lira yatırım yapan firmalarımız var. Gelecek ilen gidecek ilen ailesinin geçimini sağlamaya çalışan yüzbinlerce TIR şoförü var. Rusya’dan ülkemize dönmeyi bekleyen onca TIR şoförümüz var. TIR’ımız var. Her gün küçülen bir Türk nakliye sektörü varken, birde bu miş ve mışlarla perişan oluyoruz. Cumhurbaşkanımız sesimizi duymuyor. UND başkanımız bizi görmüyor. Ulaştırma Bakanımız sağlığa bakıyor galiba!. Rusya’da sorun yaşıyoruz. Azerbaycan’da sorun yaşıyoruz. Yunanistan horozlanıyor. Bizim acilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesimizi duyurup, sorunun çözümünü sağlamamız gerekiyor. Bunun için ne yapmamız gerekiyorsa, yapacağız” ifadesini kullandılar.