Güncel Haber
Giriş Tarihi : 15-08-2021 12:38   Güncelleme : 15-08-2021 12:38

Metro

Her taşın altından çıkan Metro Turizm bir taşın altından daha çıktı. Afgan taşımacılığının. Hem şirketin hem de sahibinin kabarık sabıka dosyasına bir de “İnsan kaçakçılığı” eklenmiş oldu. Peki ne olur?

Metro

Güldürmeyin beni? Hiçbir şey olmaz tabi. Şirketin sahibi Galip Öztürk, Gürcistan’da kaçak yaşıyor. Türkiye’deki türlü önemli zevat kendisini orada ziyaret ediyor. Sağımda avanak solumda salak. Ayağı yerden kesik sol avanakla, köle tüccarı sağ avanak el ele göçmen politikasızlığını savunup duruyorlar. Suçladıkları ise her zamanki gibi makuliyet ve öngörü. Yani biz.

Kendini sola yerleştirmiş hıyarın biri diyor ki, “Sizler göçmenlere karşı çıktığınız için Altındağ’da böyle oldu” Tek kelime var bu durumu çok da terbiye dışında çıkmadan tanımlayan. “Dangalaklık”.

Herif apartmanın 20'nci katında balkon demirine çıkmış aşağı atlamaya hazırlanıyor. Birisi diyor ki, Bak atlama, atlarsan ölürsün” adam atlayıp ölüyor. Bu solcu hıyara göre sorumlu “Atlarsan ölürsün” diyen. Sonra bu gibiler Türkiye'nin düşün hayatına yön verdiklerini düşünüyorlar. Haliyle bunların yön verdiği düşün hayatı da böyle oluyor işte. Aynı dangalak devam ediyor.

“İklim krizi nedeniyle bu göçler olacak.” Suriye’den gelenler ve Afganistan’dan ipini koparanlar iklim krizi nedeniyle mi geliyor peki. Buna sorarsan evet. Kendi gibi salaklar inanabilir. Ama ben inanmam. Bu gibilerin ilk kez duyduğu ve millete sattığı bilimsel kavramları yıllardır Türk halkına anlatmaya kendini adamış biri olarak söyleyebilirim ki, iklim krizi ve 6. Büyük yokoluş sürecinde olacak olan göç başkadır, dış politika hataları ve ABD politikalarına aptalca biat nedeniyle ortaya çıkan bu göç başka.

Bu ikisini aynı yerde değerlendirmek katıksız bir cehalet değilse, okuyanı kendi kadar dangalak zannetmektir. Sağcısı ile solcusu ile sözde fikir adamı bu kadar cahil, ya da saf, aptal ya da belki kötü niyetli ve satılmış olan bir ülkenin burnunun boktan çıkmaması ise normaldir. Çünkü bu aptallıklar yanlış politikaların mimarlarına “Bak doğru yoldayız” dedirten aptallıklardır.

Fatih ALTAYLI