Kara
Giriş Tarihi : 16-10-2021 21:25   Güncelleme : 16-10-2021 21:26

Galip Öztürk kaybetti!

Yap-işlet-devret modeli ile 1994 yılında hizmete alınan ve işletmeciliğini Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’nin yaptığı Büyük İstanbul Otogarı’nın süresi 5 Mayıs 2019 günü itibariyle doldu. AVTER'in hâkim ortağı Galip Öztürk ise otogarı tekrar alabilmek için İBB’yi mahkemeye verdi. Kazanan ise İBB oldu.

Galip Öztürk kaybetti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 9 Eylül 2019 itibarıyla Büyük İstanbul Otogarı’nın işletmesini, Metro Şirketler Grubu sahibi Galip Öztürk’e ait olan Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’den (AVTER) aldı.

USULDEN REDDEDİLDİ

AVTER’in açtığı davalarda yürütmeyi durdurma ve tedbir talepleri mahkemece kaldırılan otogarda son nokta konuldu. AVTER’in hakim ortağı Galip Öztürk’ün kiracı olduğu ve intifa hakkının devam ettiğine yönelik İstanbul 20’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı dava da reddedildi. Gerekçede davanın Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş yönünden aktif husumet ehliyeti yokluğundan ve usulden, davacı Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsler Derneği yönünden reddine karar verildi. Kararda istinaf yolunun açık olduğu kaydedildi.