Güncel Haber
Giriş Tarihi : 17-10-2021 00:15   Güncelleme : 17-10-2021 00:15

Koşmaya baladı

Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San, “2021 yılına oldukça hızlı başladık ve hızlı devam ediyoruz. İlk 6 ayda pazarın üzerinde büyüme sağlayarak konumumuzu sağlamlaştırdık. Ürünlerimizi geliştiriyor ve pazara sunuyoruz” dedi.

Koşmaya baladı

Otomotiv lastiği üreticilerinden Goodyear’ın, Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San, tüketici lastikleri segmentinde 2021 performansına dair değerlendirmelerde bulundu. Müşterilerin beklenti ve talepleri doğrultusunda hayata geçirdikleri ürünlerin ilgi görmeye başladığını ifade eden San, bu talebinde kendilerini başarıya ulaştırdığını ifade etti.

BÜYÜMEYE KATKI

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San, “2021’de 2 lokomotif lastik Goodyear’ın binek araç lastikleri segmentindeki başarısında büyük rol oynadı. Bu lastiklerden ilki Eagle Sport 4 Seasons. Bu ürünümüz, kış aylarını daha ılıman şartlarda geçiren ancak hava sıcaklığı zaman zaman 7 derece altına düşen bölgeler için geliştirildi. Deseni ve tasarımı itibarıyla 4 mevsim lastik ürün anlayışına yeni bir dokunuş yaptık, ürün gamımızı hem geliştirdik hem de 4 mevsim lastiğine çekingen bakan birçok kullanıcı ve bayi için yeni bir alternatif oluşturduk. Bu ürünümüzün 4 mevsim lastikleri segmentinde pazar payı kazanmamızda büyük katkısı oldu. Bir diğer ürünümüz ise EfficientGrip Cargo 2. Bu ürünle kopma yolunma dayanımını yüzde 40’a yakın artırarak, yepyeni bir ürün ortaya çıkardık. Yine bu ürünümüzün segmentinde sektörde ilk kez lastik sigortası uygulamasını başlattık. Bu da pazardaki hızlı ivmemize katkıda bulundu. Toplam pazarda ve premium lastik pazarında rakiplerimizden hızlı büyüdük. Premium lastik pazarındaki konumumuzu sağlamlaştırdık” ifadesini kullandı.