Güncel Haber
Giriş Tarihi : 12-04-2022 18:14   Güncelleme : 12-04-2022 18:14

Rakip tanımıyor!

Cirosunun yüzde 72’sini ihracattan elde eden Maxion İnci Jant Grubu, 2021 yılındaki ihracat performansı ile otomotiv tedarik sanayisinin çatı kuruluşu Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından ödüle layık görüldü. Grup 2014 yılından bu yana TAYSAD ihracat ödüllerinde ilk 3’te yer alıyor.

Rakip tanımıyor!

Türk otomotiv tedarik sanayinin öncülerinden Maxion İnci Jant Grubu, bu yıl da İhracat Performansı kategorisinde üçüncülük ödülü aldı. Cirosunun yüzde 72’ini 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye yaptığı ihracattan elde eden Grup, 2014 yılından bu yana düzenli olarak ilk üçte yer alıyor. Grup 2019 ve 2020 yıllarındaki performansıyla ikinci sırada yer aldı.

VİTES YÜKSELTTİ

Konuya ilişkin açıklama yapan Satış Direktörü İshak Şikar, “Maxion İnci Jant Grubu olarak üretim kapasitemizle, müşteri odaklı kalite anlayışımızla ihracatta rekabetçi bir konumdayız. Bu gücümüzle hem otomotiv tedarik sanayinin hem de ülke ekonomisinin lokomotif şirketlerindeniz. Bir kez daha en çok ihracat yapan firmalar arasında yer almak ve ödüle layık görülmek çok gurur verici. Endüstri 4.0, dijitalleşme ve inovasyonu odağımıza alarak dünyanın dört bir yanına ulaşmaya devam ediyoruz.  Bu yıl içerisinde açılacak fabrikamız ve artan kapasitemizle vites yükselttik, jant ihracatımızı artıracağız” ifadesini kullandı.