Güncel Haber
Giriş Tarihi : 26-09-2023 17:16   Güncelleme : 26-09-2023 18:36

İTO, evden eve taşımacıları aydınlattı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) evden eve taşımacı esnafını aydınlatmak için sektörün yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini araştırarak kitaplaştırdı. Dr. Muhittin Adıgüzel ve Dr. Yunus Özcan’ın imzasıyla yayımlanan araştırma, İTO’nun ilgili üyelerine ulaştırılarak yaşanan sorunlara çözüm arandı.

İTO, evden eve taşımacıları aydınlattı

İTO, 24 Nolu Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri Komitesi Meclis Üyesi Ercan Karakurt’un, evden eve taşımacılık sektörüne yönelik taleplerine onay vererek yapılan çalışmayı kitaplaştırdı. Dr. Muhittin Adıgüzel ve Dr. Yunus Özcan, gazete ve dergilerde çıkan sektörel haber ve makalelerden de faydalanarak evden eve taşımacılık sektörünün yapısını inceledi. Bakanlık tarafından yayımlanan yönetmelikten de yararlanılan çalışma da öncelikle sektörün sorunları tespit edildi. Daha sonra Dr. Adıgüzel ve Dr. Özcan, çözüm önerilerini de sektörel araştırma raporlarında yer verdi.

Dr. Adıgüzel ve Dr. Özcan’ın ortak çalışması olan sektörel araştırma raporu, İTO tarafından Evden eve eşya taşımacılık sektörünün yapısı, sorunları ve çözüm önerileri adı altında kitaplaştırılarak üyelerine ulaştırıldı. Sektörün yapısı, sorunlar ve çözüm önerilerinin irdelendiği çalışma da esnafın gelişimine katkıda bulunacak hususların altı çizildi. Araştırma raporunda ayarıca esnaf ile yapılan ankete de yer verilerek, onların talep ve önerileri de ortaya kondu.