Advert
Advert

Türkiye’nin uçak üretimindeki rolü artırıyor

Boeing, Türkiye’deki ticari uçak tedarik zincirini daha da geliştirmek amacıyla Kale Havacılık ile yeni bir anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında dünyanın en büyük ve en randımanlı çift motorlu ticari uçakları olacak olan 777–300 ve 777X için Kruger flap üretiminin Kale Havacılık tarafından üstlenmesi öngörülüyor.

Türkiye’nin uçak üretimindeki rolü artırıyor
Türkiye’nin uçak üretimindeki rolü artırıyor Admin
Bu içerik 12654 kez okundu.

Mevcut durumda, Boeing 747–8 için kanat iskelet çubukları üretmekte olan Kale Havacılık, 737–9 MAX için kanat bağlantı elemanları, kanat iskelet çubukları ve kanat ana kirişi takviyelerinin üretimine ilişkin ihaleleri de kazandı.

SONSUZ GÜVEN

“Boeing ve Kale Havacılık’ın ilişkisi uzun yıllara dayanıyor” diyen Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın şöyle konuştu: “Bu yeni anlaşmalar, Türkiye’de uzay ve havacılık alanında üretimin arttırılması ilkesine olan bağlılığımızın yanında, Kale Havacılık’ın kalite, maliyet, güvenilirlik ve alım gücü gibi ihtiyaçlarımızı yerine getirebilme yeteneğine duyduğumuz sonsuz güvenin apaçık göstergesidir.”

KALE İÇİN FIRSAT

Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay da yapılan bu işbirliği sonucunda Türk havacılık ve uzay sanayine verdikleri desteğin daha da güçlendirme katkı sağlayacağını dile getirdi. Osman Okyay, “Türkiye’den Boeing Performans Mükemmellik Ödülü alan ilk tedarikçi olmak bizim için gurur kaynağıdır. Boeing’in, ileri vadede büyümesi için büyük bir fırsat olan 777X ve 737 MAX gibi yeni ve yenilikçi programlara katkı sağlamak üzere Kale Havacılık’ı tercih etmesinden özellikle mutluluk duyuyoruz. Bu hem bizim hem de ülkemiz için son derece önemli bir fırsattır” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu