Advert

İSPARK hayatı kolaylaştırdı

İSPARK tarafından “Park Et Devam Et Otoparkları” toplu ulaşım istasyonlarına yakın noktalarda yaygınlaştı. İstanbullu sürücüler, araçlarını bu otoparklara bırakarak gidecekleri güzergaha trafik sıkışıklığına girmeden alternatif ulaşım araçlarını kullanarak devam ediyor.

İSPARK hayatı kolaylaştırdı
İSPARK hayatı kolaylaştırdı Admin
Bu içerik 2660 kez okundu.

Ulaşımda alternatif sistemleri İstanbulların hizmetine sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSPARK vasıtasıyla bu alanlara yakın noktalarda otoparkları da devreye soktu. Vatandaşlar Metro, Metrobüs ve Marmaray gibi ulaşım araçlarına kısa mesafede bulunan otoparklara araçlarını bırakarak trafik yoğunluğu ve stresine girmeden yollarına devam ediyorlar. İSPARK sürücüleri bu otoparklara yönlendirerek gidecekleri mesafeye kısa zamanda ulaşmalarını teşvik ediyor. Aynı zamanda her gün 150 kilometrelik araç konvoyunun da trafikten çekilmesi sağlandı.

40 NOKTADA 14 BİN KAPASİTE

Kent genelinde araçlarını rahat bir şekilde “Park Et Devam Et” otoparklarına bırakan sürücüler, trafik yoğunluğuna girmeden yollarına metro, metrobüs, marmaray, deniz taşıtı ve toplu taşıma araçlarını kullanarak devam ediyor. Kadıköy-Ayrılıkçeşme otoparkına aracını bırakan sürücü, Marmaray’ı kullanarak Yenikapı’ya buradan da aktarma yaparak Aksaray metrosu ile Havaalanı’na aynı zamanda da Metrobüs ile Beylikdüzü’ne trafik stresi yaşamadan kısa zamanda ulaşabiliyor.

YENİ OTOPARKLAR YAPILACAK

Toplu taşıma istasyonlarına yakın noktalarda düşük ücretli otopark uygulaması olan “Park et Devam Et” sisteminden yılda yaklaşık 3.5 milyon kişi yararlanıyor. Her gün yaklaşık 100 kilometre araç konvoyunun trafikten çekilmesini sağlayan proje, kent genelinde trafiğin yoğun olduğu 40 noktada 14 bin araç kapasitesiyle vatandaşlara hizmet veriyor. Toplu taşıma noktalarına yürüme mesafesinde olan otoparklara araçlarını bırakan sürücüler farklı ulaşım imkanlarıyla yollarına devam edebiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle İSPARK olarak park et devam et otoparklarını yaygınlaştırdıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut “ Sürücülerin araçlarını bu otoparklara bırakarak toplu taşıma istasyonlarını kullanmalarını sağlamak amacıyla yeni otoparkları hizmete açmaya devam edeceğiz” dedi.

HAVALİMANI KOLAYLIĞI

İSPARK’a Park Et Uçakla Devam Et projesi kapsamında uçakla seyahat edecek sürücülere güvenli ve indirimli otopark hizmeti de sunuyor. İSPARK, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’na yakın mesafede park et devam et otoparklarını da hizmete açtı. Bin 250 araçlık Sabiha Gökçen P+R otoparkı ve 750 araçlık Yeşilköy P+R otoparkı vatandaşlara hizmet veriyor.  Vatandaşlar her iki Havalimanı’na 10 dakika mesafedeki İSPARK otoparklarına araçlarını bırakarak istedikleri noktaya seyahat edebiliyor. Park Et Uçakla Devam Et” projesi kapsamında zamanında yolculuk için15 dakikada bir ring araçları da yolculara hizmet veriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı