Advert
Advert

Ovacık; Yönerge esnafın lehine

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğünce, özel halk otobüsü temsilcilerinin görüşleri alınarak hazırlanan Yaptırım Cetveline ilişkin Yönerge değişiklik teklifi, UKOME’nin rutin toplantısında görüşülerek kabul edildi.

Ovacık; Yönerge esnafın lehine
Ovacık; Yönerge esnafın lehine Admin
Bu içerik 2542 kez okundu.

Özel halk otobüsleriyle ilgili yeni yaptırım cetvelinde, mevcut yaptırım cetveline göre taşımacılar lehinde çok önemli değişiklikler yapıldı. Birçok madde de ceza miktarları azaltılırken, şoförden kaynaklanan kural dışı davranışlar içinde hata yapan şoför için eksi puan uygulaması başlatıldı. Öte yandan yönergede var olan Ruhsat iptali yaptırımı da ÖHO Komisyonu kararına bağlandı. Kusur tanımlarında günün şartlarına göre güncellemeler yapıldı ve maddeler konu bazında gruplandırıldı.

Özulaş Başkanı Göksel Ovacık, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Ovacık, “Uzun süredir gündemde bulunan yaptırım cetveliyle ilgili önerge değişikliği nihayet UKOME toplantısında kabul edilerek yürürlüğe girdi. Yeni yaptırım cetveli üzerinde çok uzun müzakereler yaptık. Görüşlerimizi her mevkide, her safhada etkili bir şekilde dile getirdik. Kabul edilen yeni yaptırım cetveli her ne kadar bütün öneri ve görüşlerimizi kapsamasa da eskisine göre çok daha iyi bir düzenleme oldu. Ceza miktarları önemli oranda azaltıldı. Hata yapan şoförler için eksi puan uygulaması getirildi ve bunun neticesinde otomatik TTS iptali olabilecek. Ruhsat iptalleri ÖHO Kurul kararına bağlandı. Suç tanımlarında günün şartlarına göre güncellemeler yapıldı. Sonuç itibariyle eskisine göre esnafımız lehinde bir cetvel oluşturuldu. Ben, yeni yaptırım cetvelinin hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şoförlerimiz de inşallah bundan sonra daha dikkatli ve daha az hata yaparak çalışacaklardır diye umuyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu